Xiaomi 13 İçin Yeni Tanıtım Tarihi Açıklandı

Xiaomi 13 serisi için yeni tarih açıklandı. 1 Aralık’ta tanıtılmayan telefonlar için bekleyiş bir hafta daha sürecek.

Xiaomi 13 serisinin 1 Aralık tarihinde duyurulması bekleniyordu. Fakat tanıtım etkinliği açıklanmayan bir gerekçe nedeniyle ertelendi. Kimilerine göre erteleme Çin Komünist Partisi eski liderinin ölümü nedeniyle yapıldı. Aynı dönemde Huawei ve iQOO markaları da yine duyurularını ertelediklerini açıkladı.

Xiaomi 13 Tanıtım Tarihi Açıklandı

Xiaomi 13 serisine dair heyecanlı bekleyiş sürerken, şirketin yeni bir duyuru tarihi belirlediği ortaya çıktı. Yayınlanan postere göre telefon serisi 8 Aralık tarihinde görücüye çıkacak. Etkinlikte sadece 13 serisi tanıtılmayacak. Milyonlarca Xiaomi kullanıcının merakla beklediği MIUI 14 yükseltmesi de yine bu tarihte yapılacak. Xiaomi etkinlikte ayrıca Watch S2 akıllı saat, Buda 4 kablosuz kulaklık ve iki yeni mini PC görücüye çıkaracak. 

Xiaomi yeni amiral gemisi telefonlarda işlemci ve kamera yükseltmeleriyle öne çıkaracak. Özellikle Pro modelde 1 inçlik 50 megapiksellik Sony IMX989 görüntü sensörü dikkat çekiyor. Ayrıca standart modelde yıllar sonra telefoto kamera yer alacak. Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacak telefonlar beklendiği gibi MIUI 14 sürümüyle çıkış yapacak. MIUI 14, kaldırılabilir uygulamaların artmasıyla birlikte daha hafif ve hızlı hale gelecek. 

Buds 4 ve Watch S2 akıllı saatler hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Öte yandan Xiaomi’nin 8 Aralık’ta duyuracağı mini PC’lerden birinin adı mini Host olacak. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu