Xiaomi 13 Gerçekten de Etkileyici Görünüyor

8 Aralık tarihinde tanıtılacak Xiaomi 13 cephesinden görüntüler gelmeye devam ediyor. Telefonda ekran / kasa oranı inanılmaz görünüyor.

Xiaomi 13 serisi için 8 Aralık tarihi açıklanırken telefon hakkında sızıntıların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak Çinli bir kaynak Xiaomi 13’ün resmi bir görüntüsünü paylaştı. Yayınlanan görsel telefonun etkileyici bir ekran kasa oranı sunacağını gözler önüne seriyor.

Öncülünden farklı olarak düz bir ekranla çıkış yapacak olan telefonda çerçeveler ultra ince olacak. Kaynağın aktardıklarına göre alt çerçeve 1.81 mm diğer çerçeveler ise 1.61 mm kalınlığında olacak. Kıyaslama yapacak olursak iPhone 14’ün çerçeve genişliği 2.4 mm kalınlığında. Yine Xiaomi’nin paylaştığı resmi bilgiye göre telefonda ekran / kasa oranı yüzde 93.3 seviyesi sunacak.

Xiaomi 13 Başlıca Özellikleri

Xiaomi 13’te 6.36 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip AMOLED ekran yer alacak. Samsung üretimi E6 AMOLED panel aynı zamanda  1920Hz PWM ve Gorilla Glass Victus desteği sunuyor. Telefon beklendiği gibi Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacak.

67 watt kablolu, 50 watt kablosuz ve 10 watt ters şarj özellikli 4.600 mAh büyüklüğünde pilden beslenecek olan telefonda üç arka kamera göreceğiz. Leica destekli ana kamera 50 megapiksel çözünürlüğündeyken, buna ultra geniş açılı ve telefoto kameralar eşlik edecek. Ekran altı parmak izi tarayıcısı, stereo hoparlör ve IP68 sertifikası telefonda öne çıkan diğer özellikler olacak.

Başa dön tuşu