Snapdragon 8 Gen 2 İşlemcili Moto X40 Pro Karşınızda

Amiral gemisi segmenti karışıyor. Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacak Moto X40 Pro ortaya çıktı. Telefon ayrıca fiyatıyla öne çıkacak.

Motorola, aralık ayında Çin’de Moto X40 Pro modelini duyurmaya hazırlanıyor. Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacak telefonun yüksek kalitede görselleri paylaşıldı. Öncül modeline göre yeniden tasarlanan bir kamera birimiyle çıkış yapacak olan telefona yakından bakalım.

Görüntülere bakıldığında telefon kavisli bir ekranla karşımıza çıkacak ve ekran kavis seviyesinin son dönemde gördüğümüz modellerden daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. X40 Pro modelinde yeni bir kamera tasarımının yer alacağını belirttik. Arkadaki üçlü kamera iPhone Pro modellerine benzerliğiyle dikkat çekiyor. Telefonun arka kısmında ikonik Motorola logosunun yanı sıra alt bölümde “motorola” yazısı dikkat çekiyor.

Moto X40 Pro Özellikleri

X40 Pro’nun en güçlü yanı kuşkusuz Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi olacak. LPDDR5x RAM ile birlikte çıkış yapacak olan telefonda 165Hz tarama hızına sahip OLED ekran yer alacak. Bu ekran 6.7 inç büyüklüğünde olup 10 bit renk desteği sunacak.

IP68 sertifikasının eşlik edeceği modelde üç arka kamera göreceğiz. Ana kamera 50 megapiksel çözünürlüğündeyken buna 50 megapiksel ultra geniş açılı ve 12 megapiksel telefoto kamera eşlik edecek. Ön bölümde ekran üzerinde merkeze konumlandırılan kamera ise 60 megapiksel çözünürlüğünde görünüyor.

Moto X40 Pro, kutudan Android 13 sürümüyle çıkacak. Telefonda ayrıca 68 watt hızlı şarj desteğine sahip 5.000 mAh pil yer alacak.

Serinin 200 megapiksel kamera ile gelen önceki modeli 560 $ başlangıç fiyatıyla satışa sunuldu. X40 Pro’nun da yine fiyat tarafında agresif olması bekleniyor.

Başa dön tuşu