Lenovo K14 Serisi Ortaya Çıktı! Neler Sunacaklar?

Ülkemizin sevilen markası Lenovo, K14 serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Detaylara göz atalım.

Lenovo, akıllı telefon dünyasındaki adımlarını sürdürmeye devam ediyor. Kaynaktan gelen bilgiler, teknoloji devinin Lenovo K14 serisinde iki cihaz piyasaya süreceği ortaya çıktı. Bunlar sırasıyla K14 ve K14 Note olacak. Telefonların bazı özellikleri de ortaya çıktı. Detaylara göz atalım.

Lenovo K14 Serisi Neler Sunacak?

Bilgilere göz attığımızda Lenovo K14’ün çentikli ve HD+ çözünürlükte bir ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Akıllı telefonun UNISOC T606 yonga seti tarafından desteklendiği de gözükmekte. Bu yonga setine de Mali-G57 MP1 grafik işlemcisi destek oluyor. Akıllı telefon Android 11 işletim sistemi üzerinde çalışacak. Cihaza 2GB RAM eşlik edecek.

K14 Note’a göz attığımızda ise FHD+ çözünürlükte bir ekran görüyoruz. Ayrıca yukarıdaki modelden farklı olarak akıllı telefon, delikli bir selfie lensi taşımakta. Telefona MediaTek Helio G70 yonga seti, 4GB RAM eşlik ediyor. Cihaz aynı şekilde Android 11 üzerinde işlem yapıyor.

Standart model günümüze pek yakın özelliklerle gelmediği için çok uygun fiyat etiketiyle çıkış yapabilir. Ancak K14 Note, güncele yakın özellikleriyle standart modelden daha pahalı olabilir. Telefonların ülkemize gelip gelmeyeceği belirsiz. Detaylar için takipte kalın.

Başa dön tuşu