Galaxy Z Flip 5 Büyük Bir Kapak Ekranla Gelecek

Galaxy Z Flip 5 için önümüzdeki daha uzun bir süre var, ancak güvenilir kaynaklar telefon hakkında çok özel bilgiler sızdırdı.

Katlanabilir telefonlara ilgi her geçen gün artıyor. Sektörde yatay ve dikey olmak üzere iki farklı model şu an itibariyle benimsenmekte. Satışlar göz önüne getirildiğinde fiyat avantajı nedeniyle dikey yönlü katlanabilir telefonların daha çok benimsendiğini görüyoruz. Son iki yıla bakıldığında dünyanın en çok satan katlanabilir telefonların Galaxy Z Flip serisinden olması bu gelişmeyi destekliyor. Öte yandan Samsung hem Flip hem de Fold serisiyle piyasanın mutlak hakimi konumunda. Yeni bir rapora göre Samsung bu konumu daha da sağlamlaştırmak adına Galaxy Z Flip 5 modelinde ciddi yükseltmeler gerçekleştirecek.

Galaxy Z Flip 5 Daha Kullanışlı Olacak

Katlanabilir telefon satın almayı planlayanlar bu gelişmeler sonrası Z Flip 5 modelini beklemeye koyulacak. Display Supply Chain Consultants (DSCC) analisti Ross Young’a göre Galaxy Z Flip 5’te “Büyük yükseltmeler” olacak.

Analist, Galaxy Z Flip 4’teki mevcut 1,9 inçlik kapak ekranıyla karşılaştırıldığında, Galaxy Z Flip 5’in dış kapak ekranının 3 inçten büyük olacağını iddia ediyor. Kaynak ayrıca Samsung’un Galaxy Z Flip5 için yeni bir menteşe tasarımı geliştirdiğini belirtti. Bu gelişme ekranın ortasında oluşan kırışıklığın ciddi anlamda azaltılması anlamına gelebilir.

Analist, Galaxy Z Fold 5 hakkında da bazı bilgiler paylaştı. Buna göre Galxay Z Fold 5’te daha hafif malzemeler kullanılacak ve ekrandaki kırışıklığın da yine bir sonraki modelde azaltılacağını belirtti.

Başa dön tuşu