Samsung Süper Şarj için Hazırlanıyor!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung süper şarj için hazırlıklarına başladı. Yeni şarj teknolojisi sektöre yeni bir soluk kazandırabilir.

Günümüzde, hemen hemen tüm telefonlar, özellikle Çinli üreticiler tarafından üretilenler süper hızlı şarj desteğine sahip. Her şey 2016 yılında OnePlus’ın 20W Dash Charge teknolojisiyle başladı. Ancak tüm bu yıllar içinde Çinli akıllı telefon üreticileri çok yol kat etti. Son zamanlarda, yaklaşmakta olan iQOO 11 Pro’nun 200W ultra hızlı şarj desteğine sahip olacağına dair söylentiler dolaşıyordu.

AncakGüney Koreli devin akıllı telefonları ile bu kadar çılgın hızlı şarj teknolojisini ortaya çıkarmadığını görebiliyoruz. Şirketin en son amiral gemisi bile yalnızca 45W hızlı şarjı destekliyor.

En son rapora göre bu durum değişmek üzere , Samsung Süper Hızlı şarj adı verilen yeni hızlı şarj teknolojisini başlatabilir. Güney Koreli dev kısa süre önce Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne “Samsung Superfast Portable Power” adı için bir ticari marka başvurusunda bulundu.

Samsung Süper Şarj

Yakın tarihli ticari marka başvurusuna göre bu teknoloji, Samsung’un akıllı telefonları ve diğer cihazları için üretilmiş taşınabilir bir şarj adaptörüyle bağlantılı olabilir. Bununla birlikte, bu dosyalamanın yalnızca şarj cihazının adıyla ilgili olması ve yeni hızlı şarj teknolojisi için hiçbir önemi olmaması ihtimali güçlüdür.

Yakın zamanda Samsung Galaxy S23 ve S23+, 3C sertifikasyonunda tespit edildi ve bu, gelecek akıllı telefonların her ikisinin de 25W şarj desteğine sahip olacağını ortaya çıkardı. Ayrıca S23 Ultra’da 45W şarj özelliğinin olması bekleniyor. Samsung’un süper dediği teknoloji Çinli üreticilerin bundan 3 yıl önce kullandığı teknoloji olacak. Görünüşe göre Ice Universe’ün söylediği Samsung yakında LG gibi olacak iddiaları doğru çıkacak…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu