realme 7, Android 12 Sonrası Güncelleme Almayı Sürdürüyor

realme’nin bütçe dostu telefonu realme 7 Android 12 sonrası güncelleme almayı sürdürüyor. Güvenlik odaklı güncelleme bakalım neler getiriyor.

realme 7, kasım ayı başında Türkiye’de Android 12 güncellemesini aldı. Bu güncellemenin üzerinden yaklaşık bir aylık sürenin ardından telefon için bir güncelleme daha yayınlandı. Bütçe dostu telefon için bu defa ekim ve kasım ayı güvenlik düzeltmelerinin yer aldığı bir ara güncelleme başladı.

Realme 7 modelini kullanıyorsanız Ayarlar menüsünden güncellemeyi sorgulatabilirsiniz. 348 MB büyüklüğünde olan güncelleme Android güvenlik düzeltmelerinin yanında bazı sorumlar giderildi ve sistem daha kararlı hale getirildi.

Haber ve ekran görüntüsü için takipçimiz Murat Servet’e teşekkür ederiz.

Türkiye’de büyük ilgi göre telefon devam modelleri sonrası biraz olsun gözden düşmüşe benziyor. Şu sıralar satışta olmayan telefonun başlıca özelliklerini hatırlayalım.

realme 7’de 6.5 inç büyüklüğünde 2400 x 1080 çözünürlüğünde ve 90 Hz tazelemeli LCD ekran yer alıyor. MediaTek Helio G95 işlemcisinden güç alan telefonun arkasında dört kamera bulunuyor. Kameralar 64 megapiksel  f/1.8 diyaframlı ana sensör + 8 megapiksel 119 derece ultra geniş açılı lens + 2 megapiksel 4cm makro sensör + 2 megapiksel derinlik sensörü şeklinde.

16 megapiksel ön kameranın eşlik ettiği telefonda parmak izi tarayıcısını yana monte halde görüyoruz. Telefonun öne çıkan özelliklerinden biri de 30 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh pili.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu