OnePlus Güncelleme Desteğini 5 Yıla Çıkarıyor

OnePlus, 2023 yılı ile birlikte bazı telefonlarına 4 büyük Android, 5 yıl boyunca ise güvenlik odaklı güncelleme sunacak.

OnePlus söz konusu Andorid güncellemeleri olduğunda rekabetin boyutunu değiştirecek bir adım atmaya hazırlanıyor. OnePlus, Londra’da gerçekleşen bir yuvarlak masa etkinliğinde 2023’te duyurusu gerçekleşecek bazı cihazlara 4 büyük Android ve 5 yıl boyunca güvenlik odaklı güncelleme desteği sunacak. Şirket ayrıca bu etkinlikte Android 13 sürümünde yer alacak tasarım değişikliklerini ayrıntılı olarak ele aldı.

OnePlus Güncelleme Dağıtımında Rakipsiz Olacak

OnePlus yöneticileri, şirketin şimdi 2023’te piyasaya çıkaracağı olan belirli telefonlar için dört büyük işletim sistemi güncellemesi ve beş yıllık güvenlik güncellemesi yayınlayacağını onayladı. Toplam 5 yıl sürecek olan güncelleme desteği muhtemelen sadece amiral gemisi telefonlara sunulacak. OnePlus 11 de bunların ilki olacak.

Şirketin güncelleme stratejisindeki değişiklikten bahseden OnePlus yazılım ürünleri başkanı Gary Chen, şunları söyledi:

“Kullanıcı odaklı bir şirket olarak, kullanıcı deneyimini geliştirmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. “Daha fazla kişi cihazlarını daha uzun süre kullandıkça, onlara bu fırsatı sunabileceğimizden emin olmak istiyoruz. Bu yeni güncelleme politikası, kullanıcılara, telefonun kullanım ömrü boyunca OnePlus’a özel hızlı ve sorunsuz bir deneyim sağlamak için gereken en son güvenlik ve işlevsel özelliklere erişim sağlayacaktır.”

OnePlus OxygenOS

OnePlus, OxygenOS’un bir sonraki sürümünün 2023’ün ilk yarısında piyasaya sürüleceğini de doğruladı. Yeni yapının adı OxygenOS 13.1 olacak ve yeni bir tasarım anlayışının yanında güvenliğe odaklanacak.

Şirket ayrıca OxygenOS 14’ün üzerinde çalışıldığını da doğruladı. Ancak, bir sonraki yeni arayüz sürümü hakkında herhangi bir ayrıntı açıklamadı. OxygenOS 14’ün gelecek yıl ekim ya da kasım ayında tanıtılması muhtemel görünüyor.

Başa dön tuşu