Corning Gorilla Glass Victus 2 Duyuruldu!

Ekran koruma teknolojileri gelişmeye tam gaz devam ediyor. Şimdi de Corning Gorilla Glass Victus 2 duyuruldu. İşte özellikleri.

Corning, en yeni cam yeniliği Corning Gorilla Glass Victus 2’yi tanıtarak Corning Gorilla Glass portföyünü genişlettiğini duyurdu. Corning Gorilla Glass Victus 2, beton gibi pürüzlü yüzeylere düştüğünde kırılma olasılığını azaltan yeni bir cam bileşimine sahip. Ancak yine de iki yıl önce çıkan selefi Gorilla Glass Victus ile aynı çizilme direnci ile dikkatleri üzerine çekiyor..

Corning tarafından yapılan dahili araştırmaya göre, telefon pazarlarının üçündeki (Çin, Hindistan ve Amerika Birleşik Devletleri) alıcıların %84’ü dayanıklılığı markanın önünde en önemli satın alma faktörü olarak sıraladı.

Firmanın başkan yardımcısı yeni teknolojileri için; “Bilim insanlarımız, asfalttan daha pürüzlü yüzeylere bel yüksekliğindeki düşüşlere dayanabilecek, hem kapak camı üzerindeki yükü hem de kırılma olasılığını artırabilecek bir cam bileşimi üretmek zorunda kaldılar. Gorilla Glass Victus 2, müşteriler ve üreticiler için tokluğu yeniden tanımlıyor.” ifadelerini kullandı.

Bildiğiz gibi telefonlarda dayanıklılık çok önemli. Gün boyu sürekli elimizde olan bu ürünlerin düşme riski çok yüksek. Bu riskleri azaltmak zor. Burada devreye Corning’in teknolojileri giriyor. Çizilme ve darbelere karşı telefonları koruyor.

Laboratuvar testleri boyunca Gorilla Glass Victus 2 beton üzerine bir metrelik damlalara dayandı. Diğer üreticilerin rekabetçi alüminosilikat gözlükleri genellikle yarım metre veya daha kısa bir yerden düştüğünde kırılır. Şirket, Gorilla Glass Victus 2’nin asfaltta 2 metreye kadar düşmeden kurtulduğunu ve karşılaştırılabilir alüminosilikattan dört kat daha iyi çizilme direncine sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Şirket, Gorilla Glass’ın 45 büyük markada 8 milyar cihazda kullanıldığını söyledi. Corning, performansı artıran, yeni bağlantı yetenekleri sunan, yenilikçi tasarımlar sağlayan ve artırılmış gerçeklik ve 3D algılama ile etkileşimli kullanıcı deneyimlerini destekleyen yarı iletken ürünler için pazar lideri kapak camları ve cam ve optik ile yenilik geleneğini sürdürüyor.

Gorilla Glass Victus 2 şu anda bir dizi müşteri tarafından değerlendiriliyor ve önümüzdeki aylarda piyasaya çıkması bekleniyor.

Başa dön tuşu