Apple ile Sony El Sıkıştı! Sektör Karışacak!

Apple ile Sony el sıkışmaya hazırlanıyor. iPhone 15 serisinde Sony’nin lensleri kullanacak gibi görünüyor. İşte konuyla ilgili detaylar.

Apple, Eylül ayında iPhone 14 serisini piyasaya sürdü. O zamandan beri, yeni nesil iPhone 15 serisi hakkında internete pek çok bilgi sızdı. Gelecek yılın modellerinin dinamik bir ada, titanyum yapı, katı hal düğmeleri, USB-C bağlantı noktası ve daha fazlasıyla gelebileceğine dair raporlar var. Nikkei Asia tarafından hazırlanan yeni bir rapor, iPhone 15 serisindeki kameralar hakkında bilgiler ortaya koyuyor. Yeni nesil amiral gemileri, son teknoloji görüntü sensörleriyle gelecek.

Nikkei, Apple’ın Sony’nin en yeni teknoloji harikası sensörünü kullanacağını bildirdi. Japon marka henüz sensörü üretime sokmadı ve söylendiğine göre şirketin Nagasaki fabrikasında üretilecek. Sony, 2025 yılına kadar CMOS görüntü sensörü pazarının yüzde 60’ını ele geçirmeyi hedefliyor.

Son gelen raporlar, Sony’nin yeni görüntü sensörü, geleneksel sensörlere kıyasla her pikseldeki doygunluk sinyali seviyesini kabaca iki katına çıktığını gösteriyor. Daha iyi görüntü kalitesi için daha fazla ışık yakalamaya yardımcı olacaktır. Bu aynı zamanda aşırı pozlama ve yetersiz pozlama sorununu da azaltacaktır. Görüntü sensörü, arkadan gelen parlak ışıkta bile bir kişinin yüzünü net bir şekilde yakalar.

Apple ile Sony

Geçmiş raporlara göre, iPhone 15’in yakınlaştırma yetenekleri için bir periskop lensle geleceği tahmin ediliyor. Ayrıca iPhone 14’te bulunan 7p lehine 8p lensi atlayabilir. Kamera değişikliklerinin iPhone 15 serisi için mi yoksa yalnızca Pro modelleri için tek tip mi olacağı henüz belli değil.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu