Xiaomi 13 Tanıtım Etkinliği Ertelendi!

Xiaomi 13 ve 13 Pro modelleri için 1 Aralık tarihinde yapılacak olan tanıtım etkinliği Çin’in eski liderinin ölümü nedeniyle ertelendi.

Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro için 1 Aralık tarihinde gerçekleştirileceği açıklanan tanıtım etkinliği iptal edildi. Çin Komünist Partisi eski lideri Jiang Zemin’in vefatı üzerine etkinliğin iptal edildiği açıklandı. Çin’in küresel çapta bir süper güç olmasına büyük katkı sağlayan Jiang Zemin 96 yaşında hayatını kaybetti.

Xiaomi, Weibo aracılığıyla yaptığı açıklamada etkinliği ileri bir tarihe erteleneceği duyurdu. Xiaomi 13 serisi için henüz net bir tarih belirlenmedi. Xiaomi gibi Çin’in önde gelen markalarından iQOO da iQOO 11 serisi için gerçekleştireceği etkinliği iptal etti. Yine bu etkinlik de ileri bir tarihe ertelendi.

Xiaomi 13 serisi beklendiği gibi Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacak. Telefonların özellikle ekran noktasında parlaklık rekoru kıracağı gelen bilgiler arasında. Xiaomi 13 serisinin önceki modellerinden farklı olarak düz ekran ve düz kenarlara sahip olacak. Yaklaşık yüzde 94 oranında bir ekran kasa oranı sunacak olan telefonda uzun bir aranın ardından telefoto kamera göreceğiz.

Xiaomi 13 Pro’nun ise en çok kamera özellikleriyle öne çıkması bekleniyor. Telefonda daha önce Xiaomi 12S Ultra’da kullanılan 1 inçlik Sony IMX989 kamera sensörü ana kamera görevi görecek.

Başa dön tuşu