Snapdragon 8+ Gen 1, Orta Segment Telefonlara Hayat Verecek

Snapdragon 8+ Gen 1 bu yılın en çok konuşulan işlemcisi olabilir. Biraz gözden düşen işlemcinin adı birçok orta segment telefonla geçiyor.

Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti, 2022’nin ikinci yarısı boyunca amiral gemisi telefonlara güç verdi. İşlemci, Snapdragon 8 Gen 2’nin duyurusu sonrası biraz olsun gözden düşmüş olabilir. Fakat birçok Android üreticisi 8+ Gen 1 için yeniden hareket geçmiş görünüyor. İşlemci bu defa orta üst segment telefonlara can suyu olacak.

Snapdragon 8 Plus Gen 1 kısa süre içerisinde Honor 80 Pro ve OPPO Reno 9 Pro+ modellerinde yerini aldı. Tabii bu iki telefonda işlemcide bir kısıtlamaya gidildi. 3.2GHz’de çalışan performans odaklı Cortex-1 çekirdeğinin frekans hızı biraz düşürüldü. Eminiz ki bu kısıtlama birçok kullanıcının dikkatini bile çekmeyecektir. İşlemci biriminde 8+ Gen 1 yazılması pek çok kullanıcı için çok anlam ifade edecek.

OPPO Reno 9 Pro

Snapdragon 8+ Gen 1 Kullanımı Yaygınlaşacak

Mobil dünyasının bir numaralı sızıntı kaynağı Digital Chat Station’a göre 8+ Gen 1 işlemcisinin orta üst segmentte kullanımı daha da yayınlaşacak. Bu işlemci yakın zamanda tanıtılacak üç telefon Redmi K60, Realme GT Neo 5 ve OnePlus Ace 2’de yer bulacak. Hatta kaynağa göre realme G5 Neo 5’te kullanılacak sürümde herhangi bir kısıtlamaya gidilmeyecek. Yeni işlemci yine 3.2GHz’de çalışmaya devam edecek.

Temennimiz 8+ Gen 1 işlemcili sözü edilen bu telefonların Türkiye pazarında da satışa sunulması. Özellikle Honor ve OPPO cephesinde artık Pro modellerin ülkemize giriş yapması gerektiğini düşünüyoruz.

Başa dön tuşu