The Witcher Unreal Engine 5 ile Geliştirilecek!

The Witcher efsanesini başlatan ilk oyun yenilenmiş hali ile karşımıza çıkacak. Yapım Unreal Engine 5 teknolojisi ile yaratılacak.

2007’de piyasaya sürülen bir oyun olan orijinal The Witcher oyununun yeniden yapımı, oyunculara eskisinden çok daha fazla özgürlük verecek. CD Projekt Red, yeniden yapımın daha doğrusal olan orijinal oyunun aksine açık dünya oyunu olacağını belirtti. Üçüncü çeyrek için yatırımcılar CD Project Group sunumunda oyunun yapısıyla ilgili yeni bilgiler slaytta yer aldı.

Hazırlanan slayt, tanınabilir bir yazı tipinde yazılmış ateşli bir yeniden yapım logosunun yanı sıra bir açıklama içeriyor. Bu açıklamada “Açık bir dünyaya sahip tek bir rol yapma oyunu. The Witcher 2007’nin modern yeniden düşüncesi.” ifadeleri yer alıyor.

Yeniden yapımın Unreal Engine 5’te Divinity Original Sin II ve Baldurs Gate 3’ün geliştirilmesine yardımcı olan Fool’s Theory stüdyosu tarafından yaratıldığı biliniyor. Cyberpunk 2077 faciasından sonra CDPR’ın yapacağı projeyi merakla bekliyoruz.

The Witcher

The Witcher’ın yaşına göre oldukça başarılı olduğunu belirtelim. Oyunun mekanikleri modernize edilir ve RPG öğelerini de tutarlı bir yapıya ulaştırılırsa 2023’ün en iyi yapımları arasında yer alabilir. Ancak şimdilik oyunun yeniden yapımı hakkında detaylı bir açıklama yok. Bakalım CDPR yeniden yapım konusunda nasıl bir iş çıkaracak? Son olarak oyunun PC, PS5 ve Xbox Series X için çıkmasının beklendiğini belirtelim.

Başa dön tuşu