Samsung Galaxy A14 5G Kendini Gösterdi!

Samsung’un yeni giriş seviyesi telefonu Galaxy A14 5G kendini gösterdi. Render görsellerine göre telefonda ilginç şekilde üçlü kamera bulunacak.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’dan şu sıralar herkes Galaxy S23 serisini bekliyor. Ancak firma ilginç bir şekilde Ocak ayında hem amiral gemisi modelini hem de giriş-orta segmentte yer alacak olan Galaxy A14 5G modelini tanıtacak gibi görünüyor.

Bugün Galaxy A14’ün render’ları geçen ay ortaya çıktı ve çentikli bir ekran ve üçlü arka kameralar ortaya çıkardı. Bu görsellere ek olarak telefonun Dimensity 700 ve Exynos 1330 yonga setli iki versiyonunun olacağı da ortaya çıktı.

Sızıntıları ile ünlü evleaks’in sızdırdığı görsellere göre telefon kamera tarafında segmentinin sınırlarını zorlayacak. Selfie kamerası için tanıdık bir çentik, minimal kamera tümseğine sahip üçlü arka kameralar, yana monte parmak izi tarayıcısı ve arkada küçük desenler gösteriyor.

Galaxy A14 5G

Daha önceki söylentilere dayanarak, telefonda 6.8-inch Full HD+ (2408 x 1080 piksel) LCD ekran, 50 megapiksel arka kamera, çentik içinde 13 megapiksel ön kamera, 5000mAh pil yer alacak. Söylentilere göre, Galaxy A14 5G 2023’te Samsung’un en ucuz 5G telefonu olacak. Telefonun Aralık ayında veya Ocak 2023’te tanıtılması bekleniyor.

Türkiye pazarına da gelmesini beklediğimiz bu modelin 200 ila 250 dolar arasında konumlandırılması bekleniyor. Bakalım bu model Güney Koreli firmanın satışlarına olumlu bir şekilde yansıyacak m?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu