Xiaomi 13 Neredeyse Çerçevesiz Olacak!

Xiaomi’nin önümüzdeki hafta tanıtacağı Xiaomi 13 ailesinin çerçevesi ile dikkat çekeceği ortaya çıktı. Ekranı elinize alacaksınız.

Çinli teknoloji devi Xiaomi önümüzdeki hafta karşımıza Xiaomi 13 ailesi ile çıkacak. Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden beslenecek olan bu telefonun tasarımsal açıdan da çok iddialı olacağı ortaya çıktı. Mobil endüstrinin yenilikleri hakkında düzenli olarak özel bilgiler paylaşan ünlü içeriden Ice Universe, amiral gemisi akıllı telefon Xiaomi 13’ün yeni bir görüntüsünü yayınladı.

Sızdırılan görseller, telefonun çevresi dar bir çerçeveye sahip düz bir ekran alacağını doğruluyor. Gelen bilgilere göre alt bölüm 1.81 mm boyutlarında ve üstte çerçevenin genişliği 1,61 mm olacak. Aynı zamanda etkin görüntüleme alanı %93,3 olarak rakiplerine göz dağı verecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ice Universe; “Xiaomi 13, ultra ince bir çerçeveye sahip zarif bir düz ekrana sahip olacak. Bunu tekrar düşünüyorum: 2023’te tüm dünya çerçeveyi daraltıyor ve dünya trendinin aksine Galaxy S23’teki çerçeveyi yalnızca Samsung artırıyor.” ifadelerini kullandı. Ice Universe’ün Samsung düşmanı bir adam olduğunu bir kez daha belirtelim.

Xiaomi 13

Sızıntı devi ayrıca; “Xiaomi Mi 13, 1,81 mm genişliğinde ve bu da Samsung Galaxy S22’nin mevcut 1.95 mm’lik rekorunu aşıyor. Bildiğimiz gibi, S23“ün alt çerçevesi Galaxy S22”ninkinden 0,15 mm daha geniş olacak. Bu nedenle Xiaomi 13“ün alt çerçevesi S23”ünkinden en az 0,29 mm daha dar olacak.” dedi.

Daha önce, Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro’nun Samsung tarafından üretilen Android pazarındaki en iyi ekranları alacağını da söyledi. Ekran parlaklıkları Samsung Galaxy S22 Ultra’nınkinden daha yüksek olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu