GTA 6 Çıkış Tarihi Microsoft Tarafından Sızdırıldı

Oyuncuların merakla beklediği GTA 6 çıkış tarihi ile karşımıza çıktı. Microsoft’un raporlarında GTA 6’nın ne zaman çıkacağı açıkça görünüyor.

Microsoft ve Activision Blizzard anlaşması etrafındaki gerilim, katılımcılar tarafından paylaşılan çeşitli bilgiler sayesinde sıradan kullanıcıların eline geçmeye devam ediyor. Microsoft, düzenleyiciye verdiği yanıtta, GTA 6’nın 2024’te piyasaya sürülmesini beklediğini söyledi. GTA 6 çıkış tarihi görünüşe göre 1 yıl erkene çekilecek. Çünkü son gelen bilgiler oyunun 2025’ten önce hazır olmayacağı yönündeydi.

Microsoft’un Rockstar’dan bazı doğru verileri olsa bile, şirket bunu paylaşamadı. Aynı zamanda Bloomberg, oyunun 2024’te piyasaya sürüleceği büyük bir rapor yayınlamıştı. Daha önce Sony, aynı İngiliz düzenleyiciye yanıt olarak, PlayStation 6’nın 2028’den önce piyasaya sürülmeyeceğini belirtti.

Rockstar Games tahminlere göre 2023 yılında GTA 6’nın oynanış videosunu yayınlayacak. İlk olarak konsollara çıkması beklenen GTA 6’nın 1 yıl gecikmeli olarak PC’ye gelmesi bekleniyor. PS5 ve Xbox Series X/S konsollarına gelecek olan bu oyun çok büyük bir haritaya sahip olacak. Söylentilere göre şimdiye kadarki tüm GTA oyunlarının haritası serinin altıncı oyununda yer alacak.

GTA 6

Türkiye’de 1.500 TL bandında satılması beklenen GTA 6 bitirmesi oldukça uzun süren bir yapım olacak. 1.500 TL dediğimize bakmayın 2024 yılında kurlar böyle artmaya devam ederse 2.500 TL’ye bile oyun aldığımıza şükreder hale gelebiliriz….

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu