Akıllı Telefon Kasım 25, 2022 9:56

Xiaomi 13 Hakkında Daha Fazla Ayrıntı Ortaya Çıktı

Xiaomi 13 Hakkında Daha Fazla Ayrıntı Ortaya Çıktı

Kısa süre içerisinde tanıtılacak Xiaomi 13 modeli hakkında şirkette önemli açıklama geldi. Xiaomi 13’ün seramik kasa versiyonu olacak.

Xiaomi 13’ün piyasaya sürülmesine sadece birkaç gün kalırken, amiral gemisi telefona dair şirkette kıdemli bir yöneticiden önemli açıklamalar geldi. Xiaomiui sitesinde yer alan habere göre seramik kasa, Snapdragon 8 Gen 2 ve telefoto kamera Xiaomi 13 modelinin öne çıkan bazı özellikleri olacak.

Xiaomi 13, Telefoto Kamera İle Geliyor

Öncelikle telefon standart olduğu üzere cam arka yüzeye sahip olacak. Xiaomi’nin daha önce bazı özel telefonlarda yer verdiği seramik kasa Xiaomi 13’ün de arkasını kaplayabilir. Merak edilen seramik kasalı Xiaomi 13’ün Çin dışında satışa çıkıp çıkmayacağı.

Xiaomi 13

Xiaomi 13’te yer alacak bir diğer önemli detay telefoto kamera olacak. Xiaomi’nin daha önce Pro modelde yer verdiği telefoto kamerayı bu defa Xiaomi 13’te de göreceğiz. Xiaomi’nin önceki amiral gemisi telefonları Mi 11 ve Xiaomi 12 akıllı telefoto kameradan yoksundu.

Kıdemli yönetici ayrıca Snapdragon 8 Gen 2‘nin Snapdragon 8+ Gen 1’den çok daha iyi performans göstereceğine dikkat çekiyor. Xiaomi 13’ün beyaz rengi de yine yönetici tarafından onaylandı.

Xiaomi 13’ün pil boyutunda herhangi bir değişimin olması beklenmiyor. 67 watt hızlı şarj destekli şarjla desteklenecek bu pilin 4.500 mAh olacağı gelen bilgiler arasında.

Xiaomi 13’ün daha önce sızdırılan görseller, Xiaomi 12’den tamamen farklı bir telefonun karşımıza çıkacağını onayladı. Düz ekranla çıkış yapacak telefonda kenarlar da yine sert hatlara sahip olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.