iPhone Kasım 25, 2022 14:47

iPhone 14 Kalem ile Gelebilirmiş!

iPhone 14 Kalem ile Gelebilirmiş!

Apple’ın iPhone 14 ailesinde kalem desteğine sunacağı ancak son dakika bundan vazgeçtiği ortaya çıktı. İşte konuyla ilgili detaylar.

Apple’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı iPhone 14 serisi için bugün ilginç bir iddia ortaya atıldı. iPhone 14 serisi, kalem desteği almak için her türlü şansa sahipti. Daha doğrusu, Apple’ın yeniliklerle birlikte böyle bir çözüm sunacağı bildirildi.

Marker kod adlı yeni Apple Pencil, iPhone 14 serisi için özel olarak tasarlandı ve 49 dolarlık bir fiyata piyasaya sürülmesi gerekiyordu. Lansman son anda bir nedenden dolayı iptal edildi, Apple bu tür 1 milyon kalem üretmeyi bile başardı.

İşaretleyicinin mevcut Apple Pencil’dan önemli ölçüde daha basit olacağı iddia ediliyor. Yeniliğin eski modellerin sahip olduğu tüm sensörlerle donatılması planlanmadı. Teknik olarak Marker, Samsung akıllı telefonlardaki S-Pen kalemine benzer olacaktı. Ancak, bu tür söylentileri daha önce duymuştuk. Bu yüzden belki Apple gerçekten iPhone için bir kalem çıkarmak istiyor olabilir.

iPhone 14

iPhone 15 serisi ile Apple’ın kalem desteğini de iPhone’lara getirme ihtimali çok yüksek görünüyor. Zamanında Steve Jobs’ın şiddetle karşı çıktığı Stylus türü kalem desteği gibi olmayabilir. Bu desteğin Apple Pencil gibi olması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.