Apple Kasım 25, 2022 11:52

Apple Manchester United’i Satın Alıyor Mu?

Apple Manchester United’i Satın Alıyor Mu?

Apple futbol klübü olan Manchester United’i satın alacak iddiaları ortaya çıktı. Peki, bu iddialar doğru mu? İşte iPhone üreticisinden resmi açıklama.

Teknoloji devi Apple’ın futbol işine gireceği söyleniyor. The Daily Star, Apple’ın İngiliz futbol kulübü Manchester United’ı satın almakla ilgilendiğini bildirdi. Yayına göre, teknoloji devi kulübü dünyanın en zenginlerine dönüştürmek için 5,8 milyar sterlin ödemeye hazır. İddialara göre Cupertinolu teknoloji devi Apple ayrıca dünyanın en iyi stadyumunun inşasını finanse etmek istiyor.

Kaynağa göre CEO Tim Cook ekibin satın alınmasını inceliyor. Bunun Apple TV+ platformundaki bir spor geliştirme projesinin parçası olması mümkün görünüyor.. Apple’ın varlıklarında henüz bu kadar üst düzey bir spor takımına sahip olmadığını belirtelim.

Şu anda kulüp, 2005’ten beri kulübe sahip olan Amerika Birleşik Devletleri’nden Glazer ailesine ait. Sonra 800 milyon dolara satın aldılar. Eski futbolcu David Beckham da satın alma başvurusunda bulunuyor. İngiliz milyarder Sir Jim Ratcliffe’in katılımının da olacağı söyleniyor.

Apple Manchester United'i Satın Alıyor Mu?

Bu iddialara Apple’dan bugün açıklama geldi. Apple’ın yaptığı açıklamaya göre firmanın yakın bir gelecekte futbol takımı alma gibi bir girişimi olmayacak. Firma hala teknoloji ile anılmak isteniyor. Bakalım ileride bu durum değişecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.