Akıllı Telefon Kasım 24, 2022 9:19

Xiaomi 13 ve 13 Pro İçin Artık Son Günler!

Xiaomi 13 ve 13 Pro İçin Artık Son Günler!

Xiaomi 13 ve 13 Pro modelleri için aralık ayı işaret ediliyor. Fakat kıdemli bir yönetici kasım sonunu işaret ediyor. İşte son gelişmeler…

Xiaomi, yeni nesil amiral gemilerine beklenenden daha erken çıkış yapabilir. Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro için bir süreden beridir aralık ayı işaret ediliyor. Fakat Xiaomi Çin Başkanı Lu Weibing, amiral gemisi telefonların kasım ayı sonunda çıkış yapacağını ima eden açıklamalarda bulundu.

Xiaomi 13 ve 13 Pro Her An Tanıtılabilir

Snapdragon 8 Gen 2 işlemcili ilk telefon olan Vivo X90 Pro+ geçtiğimiz gün itibariyle tanıtıldı. Bu durum aynı işlemcili telefonlar hazırlığında olan Çinli şirket üzerinde baskı oluşturmuyor değil. Xiaomi ve OPPO’nun yıl bitmenden amiral gemisi telefonlarını duyurmak istediği biliniyor.

Xiaomi’nin kıdemli yöneticilerinden Lu Weibing’e göre kasım ayı içerisinde orta ve üst segment telefonlar tanıtılacak. Bu ifadeden yola çıkarak Xiaomi 13 serisinin bu ay içerisinde tanıtılabileceği ihtimali doğdu.

Xiaomi 13 serisinin bu ay içerisinde tanıtılması aslına bakarsanız pek de mümkün görünmüyor. Böylesine önemli telefonların duyurusu için Xiaomi henüz devetiyeler yayınlamış değil. Bir diğer husus Xiaomi hangi segment olursa olsun akıllı telefon, tablet ya da akıllı saat duyuruları öncesinde ürünle ilgili birçok bilgiyi paylaşıyor. Xiaomi 13 serisi için yine de beklemeye devam edelim.

Xiaomi 13 serisi yenilenen tasarımlarıyla karşımıza çıkacak. Xiaomi 13 modelinde düz ekran ve serinin önceki modeline göre düz kenarlar taşıyacak. Yine arka bölümde yenilenen bir kamera dizaynı karşımıza çıkacak. Xiaomi 13 Pro’da ise kavisli ekran yer almaya devam edecek. Bu nedenle kenarlar kavisli bir yapıda olacak. Telefonların ikisi de Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacak ve MIUI 14 sürümüyle çıkış yapacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.