Mobil Kasım 24, 2022 8:20

iPhone 15 İşte Böyle Görünecek!

iPhone 15 İşte Böyle Görünecek!

iPhone 15 serisinin nasıl bir görünüme sahip olacağı aşağı yukarı şekilleniyor. Görünüşe bakılırsa bir sonraki iPhone’da yuvarlak kenarlar göreceğiz.

Daha önce iPhone 14 hakkında yaptığı güvenilir sızıntılarla tanınan güvenilir kaynak ShrimpApplePro, iPhone 15’in tasarımında olası bir değişiklikten bahsetmişti. Kaynağa göre iPhone 15 serisinde yan kenardan arka panele geçiş, iPhone 14’teki gibi düz ve köşeli olmayacak. Bunun yerine pürüzsüz hale gelecek. Bu iddiayı temel alan bir meraklı iPhone 15’in olası tasarımını somutlaştırdı.

İşte iPhone 15!

Apple, iPhone 12’den başlayarak üç yıldır üst üste düz yüzeyler ve keskin kenarlar kullanıyor. Birçok Android akıllı telefon üreticisi aynı tasarım anlayışını benimsedi ancak bu durumdan şikayet eden kullanıcıların sayısı hiç de az değil. Kullanıcılara göre köşeli telefonları uzun süre elde tutmak bir süre sonra rahatsızlık veriyor.

Yayınlanan görsele dikkatli baktığımızda yuvarlatılmış hatların sadece üst kısımda olduğunu fark edeceksiniz. Yan taraflarda keskin hatların varlığı sürüyor. Bu durumda telefon uzun süreli tutuşlarda rahatsızlık vermeye devam edecek.

Öte yandan kaynak iPhone 15’te kasa yapısının titanyum olacağını iddia ediyor. Serideki tüm modeller mi böyle olur ya da sadece Pro ve Ultra modellerde mi titanyum kullanılır hala belirsiz. Yine son dönemki birçok sızıntıya göre iPhone 15’te Lightning girişine veda edip yerine USB-C’ye geçecek.

Eylül 2023’te tanıtılacak iPhone’lar için henüz yolun başındayız, fakat bu tür gelişmelerin her zaman için doğru çıktığını da belirtelim. Apple’ın iPhone 14 Pro serisinde çentiği kaldıracağı söylentileri de yine bu dönemlerde başladığını hatırlatalım.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.