Akıllı Saat Kasım 24, 2022 9:53

Huawei Watch D İçin Kritik Bir Güncelleme Yayınlandı

Huawei Watch D İçin Kritik Bir Güncelleme Yayınlandı

Huawei, kan basıncı ölçen özel saati Huawei Watch D için önemli gelişmelerin yer aldığı bir güncelleme dağıtmaya başladı. Yenilikler dikkat çekiyor.

Huawei, kan basıncı seviyelerini ölçebilen ilk akıllı saati olan Watch D için HarmonyOS 2.1.0.368 güncellemesini dağıtmaya başladı. Şimdi kullanıma sunulan yeni güncelleme, üçüncü taraf mesajlaşma uygulamalarından gelen bildirimleri yanıtlama seçeneği dahil olmak üzere yaşam kalitesini iyileştiren yeni özellikler getiriyor.

Akıllı saat ile yapılan son güncelleme sonrası Android veya HarmonyOS ile çalışan bir cihazla eşleştirilmiş Watch D’de mesajlara kısa yanıtlar verilecek. Bu özellik henüz iOS ile uyumlu değil. 46MB büyüklüğündeki güncelleme ayrıca sistem kararlılığı getiriyor. Akıllı saati kullanıyorsanız güncellemeyi Huawei Healt uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Huawei Watch D Fiyatı ve Özellikleri

Huawei Watch D geçtiğimiz ay itibariyle 349 € fiyattan Avrupa’da ön sipariş almaya başladı. Bu özel saatin çok geçmeden Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz.

Akıllı saatte 1.64 inç büyüklüğünde AMOLED ekran yer alırken, kasa havacılık endüstrisinde kullanılan alüminyum bir malzemeden oluşuyor. IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı direnç gösterebilen saatte 70’ten fazla spor modu yer alıyor. Saat günde 6 BP ve 5 EKG ölçümüyle 7 güne kadar pil ömrü sağlayabiliyor.

Huawei Watch D’nin mevcut Huawei akıllı saatlerden farklı bir görünüme sahip olduğu görülüyor. Saatin içerisinde bir kuruş büyüklüğünde ve 40 kPa sıkıştırma kapasitesine sahip bir mikro pompa bulunuyor. Bu pompa 40 mmHg ila 230 mmHg arasında doğru kan basıncı ölçümü gerçekleştirebiliyor. Öte yandan saatin kordonlarında kullanılan gerilmeye dayanıklı polimer malzeme ve kelebek toka, basınçlandırma sürecini daha kararlı hale getirip tansiyon ölçümünün doğruluğunu artırıyor.

EKG çekerek kalp ritmine ilişin analizler gerçekleştiren akıllı saatte ayrıca GPS, NFC ve IP68 sertifikası mevcut.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.