Akıllı Telefon Kasım 24, 2022 14:50

Galaxy S23 Ultra’nın Ekranı Rekor Kıracak!

Galaxy S23 Ultra’nın Ekranı Rekor Kıracak!

Galaxy S23 Ultra ekran parlaklığı noktasında rekor kıracak. Son gelişmelere bakılırsa yeni nesil AMOLED ekran 2.200 nit parlaklığa ulaşacak.

Samsung’un Galaxy S23 Ultra modelini şubat ayında duyurması bekleniyor. Şu ana kadarki sızıntılar S23 ultra’nın görünüm noktasında kayda değer bir yenilik sunmayacağını yönünde. S23 Ultra’dan S22 Ultra’ya geçişte tasarımdan ziyade donanım tarafında önemli gelişmeler yaşanacak.

Bunlardan biri geçtiğimiz günlerde kriter testlerinde ortaya çıktı. Samsung ve Qualcomm arasında yapılan özel bir anlaşmaya göre Galaxy S23 serisinde hız aşırtmalı bir Snapdragon 8 Gen 2 kullanılacak.

Galaxy S23 Ultra Özel Bir Ekran Kullanacak

Galaxy S23 Ultra’daki bir diğer önemli gelişme ekran tarafında olacak. Samsung’un Galaxy S serisi telefonları her zaman için en iyi mobil ekranlara sahip olmuştur. S23 Ultra’daki ekranın bu noktada 2100 ila 2200 nit’e kadar ulaşan bir parlaklık seviyesine çıkacak. Bu ekranın dokunmatik örnekleme hızı ise 960 Hz olarak ayarlanabilecek. Galaxy S23 Ultra’nın ekranının önceki modele göre %45 daha az güç tükettiği de yine gelen biligler arasında.

Galaxy S23 Ultra

Bu ölçümlere bakıldığında, Samsung’un parlaklık açısından iPhone 14 Pro modellerini geride bırakmayı planladığı görülüyor. Hatırlamak gerekirse Apple’ın amiral gemileri 2.000 nitlik bir tepe parlaklığa ulaşabiliyor.

Öte yandan yakın zamanlı bir sızıntı Galaxy S23 Ultra’nın kamera özelliklerini açığa çıkardı. Telefonda beklendiği gibi 200 megapiksel ana sensör yer alacak. Toplamda dört arka kameranın alacağı telefonda ayrıca 12 megapiksel ultra geniş açılı, 3x optik yakınlaştırmalı 10 megapiksel telefoto kamera ve 10x optik yakınlaştırmalı 10 megapiksel periskop kamera kullanılacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.