Tesla Kasım 23, 2022 11:48

Elon Musk iPhone ve PlayStation Hacker’ını İşe Alıyor!

Elon Musk iPhone ve PlayStation Hacker’ını İşe Alıyor!

Elon Musk ilginç hamleler yapmaya devam ediyor. PlayStation 3’ü hackleyen Geohot, Musk tarafından işe alınacak gibi görünüyor.

Elon Musk, 2007’de iPhone için dünyanın ilk jailbreak’ini yaratan ve 2010’da PlayStation 3’ün korumasını kıran bir korsanını işe alacağını açıkladı. iPhone ve PS3 denilince akla ilk gelen isim olan Geohot olarak bilinen George Hotz’dan bahsediyoruz. Musk, ayrıca otomobiller için bir otopilot sisteminin geliştirildiği Comma.ai girişimini kurdu.

Geohot, 2015 yılında otopilotunu oluşturmaya başladı ve Musk’a bir lisans satın almasını teklif etti. Bunun yerine, işadamı Tesla’ya bir uzman davet etmişti. Ancak Geohot bu teklifi red etmişti. Bugün ise George Hotz, Musk’ın sıkı çalışma modu hakkındaki kararlarını desteklediğini tweetledi. Ayrıca, Twitter’da San Francisco’daki asgari ücrete eşit asgari ücretle staj yapmaya hazır olduğunu söyledi. Musk yanıt verdi ve geliştiriciyi Twitter’da işe davet etti.

İlk olarak, ünlü hacker sosyal ağdaki gelişmiş aramayı geliştirecek. Böylece kullanıcılar artık filtreleri manuel olarak ayarlamayacaktır. Daha önce Musk’ın sunucuların güvenliği için Geohot’ı çalışanı yapmak istediği söylenmişti. Görünüşe göre şirket içerisindeki pozisyonu çok farklı olacak.

Ünlü hacker Geohot’ın bir noktada Tesla otomobillerin güvenliğinden sorumlu olması bekleniyor. Bakalım ünlü hacker Tesla’yı dünyanın en güvenlisi yapabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.