LG Kasım 22, 2022 11:19

LG Görünmez Hoparlörlerini Tanıttı!

LG Görünmez Hoparlörlerini Tanıttı!

LG’den yeni teknolojiler gelmeye tam gaz devam ediyor. Güney Koreli firma arabalar için görünmez hoparlörlerini tanıttı.

LG Display, İnce Aktüatör Ses Çözümü adı verilen alışılmadık bir gelişme sundu. Şirket ayrıca buna arabalar için “görünmez” hoparlörler diyor. LG, hemen hemen her yere gizlenebilen yeni tipte “görünmez” araç hoparlörlerini tanıttı. İnce Aktüatör Ses Çözümü 2023’te satışa sunulacak.

LG’nin yeni ürünü bobin ve mıknatıs gibi geleneksel dinamik yayıcılara aşina bileşenlerden yoksun. İnce Aktüatör Ses Çözümü, cihazın ekran panelleri ve arabanın içindeki çeşitli malzemeler kullanılarak titreşmesini sağlayan film uyarma teknolojisine dayanıyor. Böyle bir yayıcının boyutları sadece 40 g kütleye sahip 150 x 90 x 2,5 mm’dir.

Kompakt boyutu ve yenilikçi form faktörü, gösterge paneli, tavan döşemesi, raf ve koltuk başlıkları gibi otomobilin iç kısmının çeşitli bölümlerine monte edilmesini sağlarken, içerideki yolcular için ses kalitesindeki sapmaları ortadan kaldırır. Cihazın özellikleri sadece normal hoparlör ızgaralarından kurtulmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda ses kalitesinden ödün vermeden genellikle araç hoparlörlerinin kapladığı alanı da boşaltır.

Ayrıca LG Display, genellikle geleneksel hoparlörlerde kullanılan neodimyum gibi nadir toprak elementlerinin kullanımını ortadan kaldırarak hoparlörlerin çevre dostuluğunu artırdı. LG, ürünü başka bir küresel ses şirketinin katılımıyla geliştirdiğini, ancak ne tür bir şirket olduğunu belirtmediğini belirtiyor. Yeni gelişmenin ticarileştirilmesine gelince, gelecek yılın ilk yarısında piyasaya çıkacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.