IQOO Kasım 22, 2022 21:20

iQOO 11 5G için Tarih Verildi, Bir İlke İmza Atacak

iQOO 11 5G için Tarih Verildi, Bir İlke İmza Atacak

iQOO 11 5G için beklenen tarih verildi. Telefon çok yakında piyasaya sürülecek. Detaylara birlikte bakalım.

Mobil devi iQOO, yeni amiral gemisi telefonlarını piyasaya sürmek için büyük hazırlıklarda. Tanıtımından önce şirket, iQOO 11 5G modelinin ne zaman piyasaya sürüleceğini de kararlaştırmış oldu. Telefonun yeni özellikleri de ortaya çıktı. Detaylara bakalım.

iQOO 11 5G, 2 Aralık’ta Tanıtılacak

iQOO 11 5G, bildirilenlere göre Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alacak. Böylece iQOO serisindeki bir telefon ilk defa bu amiral gemisi yonga setinden güç almış olacak. Bunu da iQOO 11 5G başarmış olacak. Ayrıca telefonun 2 Aralık’ta tanıtılacağı söylendi.

Akıllı telefonun önceki detayları 6.78 inç büyüklüğünde ve QHD+ çözünürlükte E6 AMOLED ekranı ortaya koymuştu. Ekran 144Hz yenileme hızı ve 300Hz dokunmatik örnekleme hızına sahip olacak. Böylece oyun ve medya deneyiminde olağanüstü bir akıcılığa sahip olunacak.

Telefonun bu amiral gemisi yonga setine LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 teknoloji seçeneklerinin eşlik edeceği de bildiriliyor. Telefonun optik sistemine, Vivo’nun V2 ISP çipiyle de büyük yardım edilecek.

Optik sistemde ise karşımıza 50 Megapiksel birincil kamera 13 Megapiksel ultra-geniş açılı lens ve 8 Megapiksel makro kamera çıkıyor. Önde 16 Megapiksel çözünürlüğünde selfie lensi yer alıyor. Akıllı telefon 120W hızlı şarj destekli 5.000mAh kapasiteli pil tarafından güçlendirileceği söyleniyor.

Telefon tüm bu özellikleriyle Android 13 tabanlı OriginOS 3.0 üzerinde işlem yapacak. Buna ek olarak akıllı telefonun iQOO 11 Legends ismiyle küresel pazarlara da açılması bekleniyor. 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.