Akıllı Saat Kasım 21, 2022 8:48

WatchOS 9 Güncellemesi, Pil Süresini Uzatan Güç Tasarruf Modu Getirecek

WatchOS 9 Güncellemesi, Pil Süresini Uzatan Güç Tasarruf Modu Getirecek

Apple, akıllı saatlerine 7 yıl sonra güç tasarruf modu özelliğini getirmeye hazırlanıyor. WatchOS 9 güncellemesi çok yakında.

İlk Apple Watch’un piyasaya sürülmesinden yedi yıl sonra, şirket nihayet akıllı saatlere güç tasarruf modunu dahil etmeye hazırlanıyor. GSMArena sitesinde yer alan habere göre güç tasarruf modunu getirecek olan güncelleme WhatchOS 9 sürümünün bir parçası olarak çok yakında kullanıma sunulacak.

WatchOS9 Güç Tasarruf Modu: Pil Süresi Artacak

Apple nihayet gerektiğinde saatin pil ömrünü uzatmak için gerçek bir güç tasarrufu modu getiriyor. Güç tasarruf modu kontrol merkezi veya ayarlar menüsünden elle etkinleştirilebilir olacak. Ayrıca %10 pil şarjı kaldığında kullanıcıyı bilgilendirecek. Saatin şarj seviyesi %80’e ulaştığında ise otomatik olarak kapanacak.

Apple Watch 8 Pro

Güç tasarrufu modu, ekran sürekli açık, kalp atış hızı bildirimleri, aritmi izleme, kalp atış hızı ve kan oksijen ölçümleri gibi zorlu özellikleri kapatır. Egzersiz hatırlatıcıları da yine kapatır.

İlginç bir şekilde, yakınlarda saate bağlı bir iPhone yoksa, Wi-Fi ve hücresel bağlantıları kapatır. Gelen aramalar ve bildirimler de devre dışı bırakılır. Elbette, veri veya Wi-Fi bağlantısı gerektiren belirli bir uygulamaya ihtiyacınız varsa, sistem bunları yeniden etkinleştirecektir. Saat, telefonun bağlantı menzilinde kalırsa, bildirimleri erteler ve her saat başı gönderir.

Son olarak, saatin yeni pil tasarrufu modundaki genel performansı da düşecek. Bu nedenle animasyonlar ve navigasyon bir bütün olarak pürüzsüz olmayacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.