OPPO Kasım 21, 2022 13:55

OPPO Reno 9 Kamera Özellikleri ile Karşımızda

OPPO Reno 9 Kamera Özellikleri ile Karşımızda

OPPO’nun yeni canavarı OPPO Reno 9 kamera özellikleri ile karşımıza çıktı. Telefon kamera konusunda çok iddialı olacak.

Android tutkunlarının şu sıralar gözü kulağı OPPO’da. Bu hafta özellikle yüksek kaliteli portre fotoğrafçılığına odaklanan OPPO Reno 9 serisinin sunumu yapılacak. Bugün ise Çinli teknoloji devi, bu amaçla Oppo Reno9’un tüm seride bir önceki seriye göre ışık hassasiyetinde yüzde 60’lık bir artışla kedi gözü aşırı duyarlı lens alacağını resmen duyurdu. Görüntü sensörünün çözünürlüğü 32 MP olacak. Ayrıca bu lens otomatik odaklama ve optik görüntü sabitlemeyi destekleyecek.

Reno9 serisi, Sony’nin optik görüntü sabitlemeyi destekleyen 50 megapiksel amiral gemisi ana kamerasıyla da donatılacak. Tepki hızı %11 arttı. Yüksek kaliteli gece çekimleri de duyuruldu. Ayrıca yeni telefon, 6nm proses teknolojisinin normlarına göre üretilen ve MariNeuro AI sisteminin çalışmasından sorumlu olan Mariana’nın kendi görüntü işleme çipi de bu modelde yer alacak.

OPPO Reno 9

Gelen bilgilere göre, Reno9 serisi üç model içeriyor. Bunlar sırasıyla Snapdragon 778G, Dimensity 8100-MAX ve Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcilerle donatılmış Reno9, Reno9 Pro ve Reno9 Pro olacak.

Pro+ sürümünün standart olarak 16 GB RAM geldiğini, Snapdragon 8+ Gen 1 modeli olduğunu ve aynı zamanda şu anda en güçlü Reno serisi telefon olduğunu belirtmekte fayda var. Bu telefonun Geekbench performans testinde alacağı puan merakla bekleniyor diyebiliriz.

Kamera tarafında çok iddialı olacak olan OPPO’nun bakalım bir sonraki hamlesi ne olacak? DxOMark testinde bu telefonlar ilk 10’a girebilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.