Apple Kıdemli Başkan Yardımcısı Elon Musk’a Tepki Gösterdi!

Twitter’ı satın alan Elon Musk’a tepkiler büyüyor. Şimdi de Apple Kıdemli Başkan Yardımcısı tepkisini hesabını kapatarak gösterdi.

Apple ve App Store etkinliklerinden sorumlu Apple Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Schiller, Twitter’da yaşanan son olaylardan sonra Twitter hesabını kapattı. Elon Musk’ın yaptığı saçmalıklara tüm dünyada tepkiler büyümeye devam ediyor.

Schiller, hesabını genellikle yeni Apple ürünlerini, hizmetlerini, yazılımlarını ve promosyonlarını tanıtmak ve müşterilerle etkileşim kurmak için kullanıyordu. Ancak Bloomberg’den Mark Gourmet’in Twitter’da belirttiği gibi, Schiller’in hesabı artık mevcut değil. Bu hesabın 200.000’den fazla takipçisi vardı.

Twitter CEO’su Elon Musk, eski Başkan Donald Trump’ın hesabının Ocak 2021’de askıya alınmasının ardından platformda restore edildiğini duyurdu. Gearrice’e göre Phil Schiller, Elon Musk’ın kararına yanıt olarak hesabını sildi.

Elon Musk, Trump’ın Twittter’a dönme konusundaki isteksizliği hakkında “bizi baştan çıkarmayın” yorumlarını yapıyor. Yakın tarihli bir röportajda Apple CEO’su Tim Cook, Twitter’ın yeni liderlik altında ılımlılık standartlarını desteklemesini umduğunu söyledi.

Apple Kıdemli Başkan Yardımcısı

Elon Musk’ın bu tepki çeken hareketleri Twitter’ın geleceği için oldukça sıkıntılı. Zeki denilen ünlü milyarderin son zamanda yaptıkları gerçekten de kabul edilemez türden. Twitter çalışanlarını kovması ilginç açıklamalar yapması ve Twitter’ın batabileceğini açıklaması, aklı selim insanların yapacağı şeyler değil…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu