Akıllı Telefon Kasım 20, 2022 9:50

Redmi K60’ın Konsept Görüntüsü Ortaya Çıktı

Redmi K60’ın Konsept Görüntüsü Ortaya Çıktı

Fiyat / performans odaklı olması beklenen Redmi K60 büyük bir değişime sahne olabilir. Telefonun konsept görüntüsü bunu gösteriyor.

Uygun fiyatlı ve üst segmenti hedefleyen Redmi K60 serisi 2023’ün ilk çeyreğinde tanıtılacak. Tanıtım tarihine daha birkaç ay varken seriye dair ilk bilgiler gelmeye başladı. İlk olarak K60 modelini bazı belgelendirme kuruluşlarında onay alırken gördük. Xiaomiui sitesinde yer alan habere göre şimdi ise telefonun bir konsepti oluşturuldu.

Bazı sızıntılara dayanarak oluşturulan sızıntıda Redmi K60’ın kamera biriminde büyük bir değişim yaşanacağı görülüyor. Redmi K50 serisindeki garip kamera tasarımı yerine daha iyi bir kamera tasarımıyla karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz. Üçlü kamera sol üst köşede alt alta dizili halde.

Ön bölüme baktığımızda kamera ekran üzerinde merkeze konumlandırılıyor. Ekran / kasa oranının ise Redmi K50’ye göre iyileştirildiğini söyleyebiliriz.

Redmi K60 Başlıca Özellikleri

Gelelim telefonun muhtemel özelliklerine. Telefonda 6.7 inç büyüklüğünde ve 1.5K çözünürlüğünde OLED ekran yer alacak. Bu ekran aynı zamanda 120Hz ve HDR10+ desteği barındıracak. Redmi K60’ın Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinden güç alacağı iddia ediliyor. Bu işlemci seride Pro modelde yer alabilir. K60’ın işlemci biriminde K50’de olduğu gibi MediaTek bir işlemci görebiliriz.

Telefonun arkasında üç kameranın yer alacağını belirttik. Ana kamerada OIS destekli 64 megapiksellik bir sensör kullanılacak. Diğer iki kamera 8 megapiksel ve 2 megapiksel çözünürlüğünde olacak. Android 13 / MIUI 14, 16 megapiksel ön kamera, ekran altı parmak izi tarayıcısı, stereo hoparlör ve 67 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil telefonda öne çıkan diğer özellikler olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.