Xiaomi Kasım 19, 2022 11:58

Xiaomi 13 Snapdragon 8 Gen 2 ile Fişek Atacak!

Xiaomi 13 Snapdragon 8 Gen 2 ile Fişek Atacak!

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 13 için yeni bilgiler gelmeye başladı. Telefonun Snapdragon 8 Gen 2 ile geleceği doğrulandı.

Xiaomi’nin Halkla İlişkiler Departmanı Genel Müdürü Wang Hua, Xiaomi 13 modelinin Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile donatılmış ilk akıllı telefon olacağını geçtiğimiz günlerde resmi olarak açıklamıştı. Buna ek olarak, Çinli üreticinin yeni amiral gemisi telefonunun Xiaomi tarihindeki performans ve pil ömrünün zirvesi olacağını ve bilinci yenileyeceğini de sözlerine ekledi.

Xiaomi 14 akıllı telefonlu paketlerin bulunduğu iddia edilen kutunun bir fotoğrafı Weibo’da viral oldu ve ardından diğer sosyal ağlara yayıldı. Bu konuda Xiaomi resmi bir açıklama yaptı. Daha önce bildirdiğimiz gibi, Xiaomi, Xiaomi 13 olarak adlandırılan yaklaşan ürün serisinin adını değiştirmeyi planlamıyor.

Daha önce, ünlü içeriden Ice Universe, Xiaomi amiral gemilerinin önceki modellerinde gerçekleştirilen kavisli ekranlarla yapılan deneylerden sonra şirketin Xiaomi 13’te düz ekrana dönmeye karar verdiğini söyledi. Xiaomi 13 ekranının boyutu önceki nesle göre artacak. Xiaomi 12’nin 6.28 inçlik bir ekranına karşılık olarak yeni model 6.36 inçlik bir ekran alacak.

Xiaomi 13

Temel Xiaomi 13 modelinin amiral gemisi tek çipli Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile donatılması ve ana kameranın 50 MP Sony IMX8 serisi ana görüntü sensörü ve optik görüntü sabitleme sistemi alması bekleniyor.

Pil kapasitesi 4500 ila 5000 mAh arasında değişecek gibi görünüyor. Ancak bilinen bir şey var ki bu telefonda 120W hızlı şarjın yer alacağı. Bu serinin ana ve Pro modelden oluşması bekleniyor. Ancak 2023 yılında diğer varyantları da muhtemelen seriye eklenecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.