Twitter Kasım 18, 2022 11:24

Twitter Kendi Fişini Kendisi Çekecek Gibi!

Twitter Kendi Fişini Kendisi Çekecek Gibi!

Twitter’da işler yolunda gitmiyor. Elon Musk’ın Twitter için planları platformun batmasına neden olacak gibi görünüyor.

Twitter, çalışanların Elon Musk’ın ültimatomunun arka planına karşı işi sabote edebileceği korkusuyla ofislerini kapattı. Sosyal medya devi yavaş yavaş çöküşe geçti diyebiliriz. Daha önce, Twitter çalışanlarının Elon Musk’ın ültimatomuna yanıt olarak istifa ettiğine dair raporlar vardı. Twitter 2.0’ın oluşturulmasında “sert” çalışmayı taahhüt ettiklerini ya da ayrıldıklarını belirtti. Artık sosyal medya devinin ofis binaları geçici olarak kapatıldı.

Twitter Genel Yayın Yönetmeni Zoe Schiffer’ın yaptığı açıklama ile ortalık iyice karıştı. Schiffer; “Elon Musk ve ekibi, çalışanların şirketi sabote edeceğinden korkuyor. Ayrıca, hala hangi Twitter çalışanlarını kovmaları gerektiğini bulmaya çalışıyorlar.” ifadelerini kullandı. Ayrıca şirketin 21 Kasım’da ofislerini yeniden açacağını bildirdi.

The Verge’e göre, memnun olmayan çalışanların ayrılmasının sonuçları korkunç olabilir. “Geriye kalan ve giden Twitter çalışanları The Verge’e, bu haftaki işten çıkarmaların ölçeği göz önüne alındığında, Twitter’ın yakında parçalanmaya başlamasını beklediklerini söyledi. İçeriden ismini vermek istemeyen bir çalışan efsanevi mühendisleri izlediğini ve diğerlerinin tek tek ayrılmak istediğini söyledi. Başka bir çalışan ise “Kalan insanlar ne kadar sert olursa olsun, Twitter’dan kurtulmak çok zor olacak” dedi.

Twitter mavi tik

Elon Musk yönetiminde iyice kötüye gidecek olan Twitter’ın akıbeti pek iyi görünmüyor. Sosyal medya devi Elon Musk’ın garip istekleri ve hareketlerinden dolayı 2023 yılı içerisinde kepenkleri kapatabilir. Bakalım Musk Twitter’ı çok daha hızlı batırabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.