Pixel Kasım 18, 2022 12:19

Google Pixel Fold Yakında Karşımıza Çıkacak!

Google Pixel Fold Yakında Karşımıza Çıkacak!

Google’ın ilk katlanabilir telefonu Google Pixel Fold için geri sayım başladı. Telefon yakında resmi olarak tanıtılacak.

Google, kendi katlanabilir telefonunu piyasaya sürmek için birkaç girişimde bulundu. Ancak bu girişimler hiçbir zaman gün ışığını görmedi. En azından şimdiye kadar değil. Tüm göstergelerden, nihayet ilk kez bir Google Pixel Fold görmek üzereyiz.

Samsung, Galaxy Fold’u ilk piyasaya sürdüğünden beri, neredeyse tüm diğer üreticiler bu alana giriş yaptı. Huawei, OPPO, Motorola, Xiaomi ve çok daha fazla üreticiden son yıllarda birçok katlanabilir telefondan gördük. Birkaç yıldır Apple ve Google’dan gelen yeni Katlanabilirlere dair söylentiler var. Ancak Google Pixel kıvrımına dair söylentiler son zamanlarda daha büyük hale geldi.

Google bunu bir süredir planlamış gibi görünüyor. Ancak Katlanabilir pazara girmeden önce büyük ekran cihazlarının yazılım tarafında çalışmak istedikleri anlaşılıyor. Bunun açık bir kanıtı, Google’ın birkaç ay önce piyasaya sürdüğü Android 12L’dir.

Yıllardır hem Android tabletler hem de telefonlar aynı Android sistemini kullanıyor. Ancak Android 12L, daha büyük ekranlı Android cihazlar için kasıtlı olarak yapıldı. Google, Android 13 ile daha da geliştirdi. Artık daha büyük görüntülü cihazlar için optimize edilmiş bir işletim sistemi olduğuna göre, Google’ın nihayet Katlanabilir pazara girmesi için her şey hazır görünüyor.

Google Pixel Fold

Pixel Fold’un bir Samsung ekranı kullanması muhtemel olsa da, tasarımını Google Pixel 7 dokunuşuyla OPPO Find N’den almayı tercih edebilir. Bakalım Google’ın ilk katlanabilir telefonu nasıl olacak? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.