Akıllı Telefon Kasım 17, 2022 9:50

Meizu 19, Snapdragon 8 Gen 2’den Güç Alacak

Meizu 19, Snapdragon 8 Gen 2’den Güç Alacak

Snapdragon 8 Gen 2’nin tanıtımı sonrası açıklama yapan markalardan biri de Meizu oldu. Meizu 19, yeni nesil işlemciyle çıkış yapacak.

Qualcomm yeni nesil amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 8 Gen 2’nin duyurusunu gerçekleştirdi. Yüzde 40 seviyesinde performans artışı vaat eden işlemci, 2023 yılında birçok Android tepe telefona güç verecek. Bu telefonlardan birinin Meizu 19 olacağı resmi olarak açıklandı.

Meizu 19, Ocak Ayında Tanıtılabilir

Meizu’nun resmi Weibo hesabı Snapdragon 8 Gen 2 işlemcili bir telefon hazırlığında olduklarını onayladı. Bu model hiç kuşkusuz Meizu 19 olacak. Telefonun bir de Pro versiyonu olacaktır.

Meizu’nun yeni telefonu Foxconn tarafından üretilecek. Şu an deneme ve prototip aşamasında olan telefon muhtemelen Ocak 2023’te resmiyet kazanacak.

Otomobil üreticisi Geely tarafından ağustos ayında satın alınan Mei’u’nun özellikle Çin dışına çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor. Daha önce tanıtılan orta ve üst segment telefonların büyük bölümü yalnız Çin içinde satılmaktaydı.

Meizu 19

Tanıtımı henüz gerçekleşen Snapdragon 8 Gen 2’den bahsedelim. 4nm işlem düğümü üzerine kurulu olan işlemci, tek adet Cortex-X3 tabanlı 3.2GHz Kryo süper çekirdeği, dört adet 2.8GHz (2×Cortex A715+ 2×Cortex A710) ve üç adet 2,0 GHz Cortex-A510 enerji verimliliği çekirdeğine sahip. Öte yandan işlemcinin çekirdek birimi 1+2+2+3 şeklinde kümeleniyor.

Qualcomm, yeni yonga setinin birinci nesil Snapdragon 8 mobil platformuna kıyasla önemli iyileştirmeler getirdiğini söylüyor. Snapdragon 8 Gen, GPU biriminde yüzde 25 performans artışı getirirken, CPU enerji verimliliğini yüzde 40 oranında artırıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.