Vivo X90 Serisi Dikkat Çeken İlklerle Geliyor

Vivo X90 serisi hem işlemci hem de kamera noktasında bazı ilkler gerçekleştirecek. Amiral gemisi telefonlar sadece bir hafta uzağımızda.

Kamera odaklı Vivo X90 serisi 22 Kasım tarihinde duyuracak. Şirket son birkaç gündür telefonlara dair birçok paylaşımda bulundu. Bunlara şimdi iki tanesi daha eklendi. Seride Vivo X90, X90 Pro ve X90 Pro+ modellerinin yer alacağını bir kez daha hatırlatalım.

Vivo X90 Serisi İlkler Gerçekleştirecek

Öncelikle işlemci birimindeki ilklere göz atalım. Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 2’nin duyurusunu gerçekleştirdi. Diğer üreticilerdeki hareketliliğe bakıldığında bu işlemciyi kullanan ilk telefon Vivo X90 ailesinden bir model olacak. Vivo ayrıca paylaştığı posterle birlikte Dimensity 9200 işlemcili ilk telefonun da yine bu serisi ierisinde yer alacağını bildirdi.

İlkler bunlarla bitmiyor. Vivo seride ayrıca ilk kez Sony IMX758 kamera birimini kullanacak. 50 megapiksel çözünürlüğünde olacak sensörün çoklu optik yakınlaştırma sunacağı gelen bilgiler arasında. Bu sensörü muhtemelen standart ve Pro modellerde göreceğiz. Zira X90 Pro+’ta Sony’nin 1 inçlik dev sensörü Sony IMX989 kullanılacak.

Seride gözler kuşkusuz Vivo X90 Pro+ modelinde olacak. Kamera örnekleri inanılmaz iyi görünen telefonda dört kamera yer alacak. Telefonda yer alacak kamera paketi şu şekilde:

  • 1 inç sensör büyüklüğüne sahip 50 megapiksel çözünürlüğünde Sony IMX989 ana kamera
  • 48 megapiksel Sony IMX598 sensörlü ultra geniş açılı kamera
  • 50 megapiksel Sony IMX758 sensörlü telefoto kamera
  • 64 megapiksel OmniVision OV64 sensörlü periskop kamera, 5x optik yakınlaştırma
  • Zeiss optik
Başa dön tuşu