Twitter Mavi Tik için Karar Değiştirdi!

Elon Musk yönetiminde olan ve günden güne saçmalayan Twitter mavi tik için yeni politikasını açıkladı. Parayı veren düdüğü çalacak.

Ünlü milyarder Elon Musk, Twitter’ın mavi tik abonelik hizmetinin, hizmeti sosyal medya platformuna geri tanıtmak için ön geçici zaman çizelgesinden ihmal edilebilir bir gecikme olan 29 Kasım’da yeniden başlatılacağını duyurdu. Blue Verified’ın tamamen istikrarlı olduğundan emin olmak için Musk, yeniden lansmanını 29 Kasım’a erteliyor. Musk’a göre, birisi Twitter adın hizmet şartlarına uygun olduğunu onaylamadan önce doğrulanmış adını değiştirirse mavi çek kaybolacak.

Daha önce Elon Musk’ın Twitter’ı abonelik tabanlı mavi onay işaretlerini durdurdu. Sosyal medya sitesi, premium mavi kene doğrulaması için kullanıcılardan 8 dolar talep edecekti. Ancak hizmet yayına girer girmez Twitter’da birkaç sahte “Doğrulanmış” hesap görünmeye başladı ve bu da sitenin fikrini değiştirmesine neden oldu.

Twitter’da daha önce yalnızca politikacılardan, ünlülerden, gazetecilerden ve diğer tanınmış kişilerden gelen doğrulanmış hesaplar imrenilen mavi onay işaretini alabiliyordu. Ancak, Musk reklamverenleri tutmak için savaşırken Twitter’ın daha fazla para kazanmasına yardımcı olmak için bu haftanın başlarında ödeme yapmak isteyen herkes için bir abonelik seçeneği eklendi.

Musk; şirketin yakında kuruluşların ilişkili Twitter hesaplarını tanımlamasına izin vereceğini söyledi. Daha sonra, bunun kuruluşların kendi bağlantılarını ve hesaplarını yönetebileceği anlamına geldiğini, ancak Twitter’ın muhtemelen birincil organizasyonu neyin oluşturduğuna karar vereceğini açıkladı.

Sahte hesaplardaki büyümeyle mücadele etmek amacıyla şirket, hesapları “gerçek” olarak gösteren yeni bir doğrulama rozeti olan gri ibaresini tanıttı. Birkaç gün içinde şirket bu özelliği uyguladı, ardından geri yüklemeden önce kaldırdı.

Başa dön tuşu