Akıllı Telefon Kasım 15, 2022 10:20

OPPO Find N Flip Özellikleriyle Şaşırtacak

OPPO Find N Flip Özellikleriyle Şaşırtacak

OPPO’nun yıl duyuracağı katlanabilir telefonlardan biri de OPPO Find N Flip olacak. Kapaklı telefonun tüm özellikleri sızdırıldı.

OPPO’nun yeni nesil katlanabilir telefonlar üzerinde çalıştığı artık bir sır değil. Markanın ilk akıllı telefon macerası geçen yıl Find N modeliyle başladı. Ses getiren telefonun devam modeli ve bir de kapaklı katlanabilir telefon için aralık ayı beklenmekte. OPPO, önümüzdeki ay hem Find N’nin devam modelini hem de ilk kez kapaklı bir katlanabilir telefonla karşımıza çıkacak. OPPO Find N Flip ismiyle çıkış yapması beklenen telefonun başlıca özellikleri sızdırıldı.

Ekrandan başlayacak olursak, telefonda 6.8 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip Samsung üretimi E6 AMOLED ekran yer alacak. Dışta ise 3.26 inç büyüklüğünde ikinci bir ekrana daha yer verilecek. Dış ekran diğer kapaklı telefonlara kıyasla daha büyük görünüyor. Kullanıcılar bu sayede pek çok işlemi ve kontrolü kapak ekran üzerinden gerçekleştirebilecek.

Find N Flip’in daha önce Snapragon 8+ Gen 1 işlemcisinden güç alacağı bildirildi. Fakat yeni sızıntıda bu işlemcinin Dimensity 9000 olacağı belirtildi. Telefonun öne çıkan özelliklerinden biri de 44 watt hızlı şarj desteğine sahip 4.300 mAh pil olacak.

Telefonda iki arka kamera yer alacak. Ana kamerada 50 megapiksel Sony IMX890 sensör yer alırken, buna 8 megapiksel ultra geniş açılı bir kamera eşlik edecek. Ön bölümde ise Reno serisinden hatırladığımız 32 megapiksel Sony IMX709 sensör kullanılacak.

Oppo Find N2

OPPO Find N Flip Başlıca Özellikleri

  • 6.8 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde E6 AMOLED ekran, 120Hz yenileme hızı
  • Arka bölümde 3.26 inç büyüklüğünde ikinci ekran
  • MediaTek Dimensity 9000 yonga seti
  • 44 watt hızlı şarj desteğine sahip 4.300 mAh batarya
  • 50 megapiksel Sony IMX890 ana kamera ve 8 megapiksel ultra geniş açılı ikinci kamera
  • 32 megapiksel Sony IMX709 ön kamera
  • Stereo hoparlör
  • Yana monte parmak izi tarayıcısı
  • Android 12, ColorOS 12.2
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.