Akıllı Telefon Kasım 14, 2022 8:22

Honor 80 Serisi İçin Tarih Verildi!

Honor 80 Serisi İçin Tarih Verildi!

Bir süredir haberlere konu olan Honor 80 serisi 23 Kasım’da tanıtılacak. Seride Honor 80, 80 Pro ve 80 Pro+ modelleri yer alacak.

Honor 80 serisi için göz yollarda olanlara iyi haberlerimiz var. Çinli şirket 23 Kasım tarihinde bir etkinlik düzenleyeceğini doğruladı. Bu etkinlikte Honor Magic Vs adlı katlanabilir telefonlar birlikte şirketin yeni arayüz sürümü Magic UI 7.0 tanıtılacak. Bahsettiğimiz bu tanıtımların yanında bir de Honor 80 modeller tanıtılacak.

Honor 80 Serisi Neler Sunacak?

Resmi teaserlar, Honor 80 serisinin kavisli kenarlara sahip ekranlarla çıkış yapacağını gösteriyor. Ekran üzerinde merkeze konumlandırılan hap şeklinde bir oyuk dikkat çekiyor. Apple’ın dinamik adasına benzer bir şekilde olan bu yapıyı Android tarafında Xiaomi Civi 2 modelinde de gördük. Arka kamera birimine baktığımızda Honor 70 serisinin tasarım anlayışı sürüyor. Fark olarak kamera delikleri su dalgalarını anımsatıyor.

Raporlara göre Honor 80 serisinde üç model yer alacak. Honor 80’nin Snapdragon 778G+ işlemcisinden güç alması beklenirken, Pro modelde Dimensity 1080’nin Pro+ modelinde ise Snapdragon 8+ Gen 1 ile çıkış yapması bekleniyor. Öte yandan Honor 80’in 66 watt hızlı şarj desteği, diğer modellerin de 100 watt hızlı şarj desteğiyle geleceği konuşuluyor.

Honor 80 ailesi ilk etapta Çin pazarına yönelik olacak. Telefonların küresel çapta satışa sunulması yeni yılı bulacaktır. Ayrıca seride sadece Honor 80’in Türkiye pazarına giriş yapması bekleniyor.

Honor Magic Vs katlanabilir telefonun da Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga setine sahip olduğu gelen bilgiler arasında. 66W hızlı şarjlı 5.000mAh çift hücreli pil barındırması beklenen telefon kutudan Android 13 / Magic UI 7.0 sürümüyle çıkış yapacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.