Akıllı Telefon Kasım 13, 2022 9:50

OPPO Reno 9 Serisi Görüntüler Eşliğinde Sızdırıldı!

OPPO Reno 9 Serisi Görüntüler Eşliğinde Sızdırıldı!

OPPO Reno 9 serisi görünüşe bakılırsa kısa süre içerisinde tanıtılacak. Seride yer alan telefonların tümü sızdırıldı.

OPPO Reno 9 serisinin aralık ayında tanıtılması bekleniyor. Geçtiğimiz gün teknik detayları büyük ölçüde sızdırılan telefon serisinin bu defa resmi görselleriyle karşı karşıyayız. Reno 8 serisiyle kıyaslandığında kayda değer bir değişim yaşanacak.

Öncelikle Reno 9 serisindeki modeller kavisli OLED ekrana sahip olacak. Kamera birimi yeniden elden geçirilen telefonlardan Reno 9 ve Reno 9 Pro’da iki, Reno 9 Pro+’ta ise üç arka kamera yer alacak.

OPPO Reno 9 Serisi Özellikleri

Reno 9 modelinden başlayacak olursak, telefona Snapdragon 778G işlemcisi güç verecek. 67 watt hızlı şarj desteğine sahip 4500 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak telefonda 64 megapiksel + 2 megapiksel şeklinde çift kamera yer alacak.

Reno 9 Pro’ya MediaTek’in Dimensity 1080 işlemcisi kullanılacak. 67 watt hızlı şarj desteğine sahip 4.500 mAh pilden beslenecek olan telefonda çift kamera göreceğiz. Ana kamerada 50 megapiksel çözünürlüğündeki Sony IMX890 yer alırken, buna 8 megapiksel ultra geniş açılı lens eşlik edecek.

Serinin en iddialı modeli Reno 9 Pro+ modeline geldi sıra. Telefona Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi güç verecek. 80 watt hızlı şarj desteğine sahip 4.700 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak telefonda üç arka kamera yer alacak. Kameralar OIS destekli 50 megapiksel Sony IMX890, 8 megapiksel ultra geniş açılı ve 2 megapiksel derinlik sensörü şeklinde olacak.

Gelelim telefonların ortak özelliklerine. Reno 9, 9 Pro ve 9 Pro+, kavisli kenarlara ve 2,3 mm alt çerçeveye sahip 6,7 inç büyüklüğünde OLED ekranlara sahip olacak. Bu ekranlar Full HD+ çözünürlüğünde, 120Hz tarama hızına, 10 bit renk, 2160 Hz PWM karartma ve ekran altı parmak izi tarayıcı desteğiyle geliyor. Ayrıca telefonların üçünde 32 megapiksel ön kamera göreceğiz. Pro ve Pro+ modellerindeki kamera birimi MariSilicon X ISP ile desteklenecek.

Son olarak Reno 9 ve Reno 9 Pro, titreşim için bir rotor motoruyla donatılırken, Pro+ bir X ekseni lineer motora sahip olacak. Her iki cihazın da yaklaşık 7.19 mm kalınlığa ve 174 gram ağırlığa sahip olduğu gelen bilgiler arasında.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.