Control 2 Resmi Olarak Duyuruldu! Peki Ne Zaman Geliyor?

Son zamanların en beklenen oyunları arasında yer alan Control 2 nihayet duyuruldu. Oyunun çıkış tarihi de ayrı bir merak sorusu.

2019’da duyurulan Control oyunu, çıktığı zamanda ortalığı silip süpürmüştü. Çünkü oyun oldukça özgündü ve kendisine benzer bir oyun piyasada bulunmuyordu. Sunduğu inanılmaz aksiyon ve kombat mekanikleriyle oyun, satış rekorları kırmıştı. Şimdi ise sevindirici haber geldi. Remedy Entertainment, serinin devamı olan Control 2 oyununu duyurdu. Peki oyun ne zaman çıkış yapacak?

Control 2 Ne Zaman Çıkacak?

Remedy Games tarafından yapılan açıklamada geliştirici şirket ve oyunun yayıncısı 505 Games arasında bir anlaşma imzalandığı belirtildi. Bu anlaşmayla iki şirket, Control 2’yi ortaklaşa bir şekilde geliştirecek ve yayınlayacak. Buna ek olarak, oyundan yaptığı kazançları yarı yarıya bölüşecekler.

Oyunun ilk etaptaki bütçesi de açıklandı. AAA düzeyinde olan bu oyun için tam olarak ilk etapta 50 milyon euroluk bütçe ayrıldı. Bu inanılmaz bütçe için Remedy’den harika bi oyun beklemek yanlış olmaz.

Control 2
Control 2 Konsept Fotoğrafı

Oyunun çıkış tarihi ise şu anda gizemini koruyor. İlk Control oyunu 30 milyon euroluk bütçeyle 3 yıl gibi bir sürede yayınlanmıştı. Control 2’nin daha kapsayıcı ve gelişmiş bir oyun olacağını farz edersek, oyunun 2025 veya 2026 yıllarında gelebileceğini söyleyebiliriz.

Buna ek olarak oyunun ilk konsept görüntüsü de yayınlandı. PC, PS5, Xbox konsolları için yayınlanacak oyun uzun bir süre bizleri heyecanlandırmaya devam edecek.

Başa dön tuşu