Mobil Kasım 11, 2022 15:57

OPPO Reno 9 Pro Plus Amiral Gemisi Kıvamında Olacak

OPPO Reno 9 Pro Plus Amiral Gemisi Kıvamında Olacak

OPPO Reno 9 Pro Plus Geekbench kriter testinde ortaya çıktı. Telefona Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi güç verecek. Dahası da var…

OPPO mayıs ayında duyurduğu Reno 8 serisinin ardından şimdi de Reno 9 serisini hazırlıyor. Seride Reno 9, Reno 9 Pro ve Reno 9 Pro+ şeklinde üç model yer alacak. Özellikle OPPO Reno 9 Pro Plus oldukça iddialı özelliklerle geliyor. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde tanıtılacak telefonun teknik detayları büyük ölçüde belli. Reno 9 Pro+ son olarak Geekbench krite testinde kendisini gösterdi. Buradaki detaylar Reno 9 Pro+’ın üst segment bir telefon olacağını onaylıyor.

OPPO Reno 9 Pro Plus Özellikleri

Reno 9 Pro Plus modeline Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi güç verecek. Android 13 sürümüyle çıkış yapacak olan telefonda dikkat çeken bir diğer nokta ise 16GB RAM’e sahip olması. OPPO ilk kez bu seride bu denli yüksek RAM kapasitesine yer verecek.

Telefonun diğer özelliklerinden söz etmek gerekirse; Reno 9 Pro+, 80 watt hızlı şarj desteğine sahip 4.700 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak. Telefonda üç arka kamera yer alacak. Kameralar OIS destekli 50 megapiksel Sony IMX890, 8 megapiksel ultra geniş açılı ve 2 megapiksel derinlik sensörü şeklinde görünüyor.

Reno serisi iddialı telefonda ekran özellikleri de etkileyici görünüyor. Telefonda 6,7 inç büyüklüğünde OLED ekran kullanılacak. Bu ekran, Full HD+ çözünürlüğünde, 120Hz tarama hızı, 10 bit renk, 2160 Hz PWM karartma ve ekran altı parmak izi tarayıcı desteğiyle geliyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.