Akıllı Telefon Kasım 11, 2022 8:22

MIUI 14 Sürümü, Reklam ve Ön Yüklü Uygulamalardan Kurtuluyor

MIUI 14 Sürümü, Reklam ve Ön Yüklü Uygulamalardan Kurtuluyor

MIUI 14 sürümü ile birlikte Xiaomi telefonlar reklamlardan kurtuluyor. Dahası var, sistem ön yüklü uygulamalardan kurtulacak.

Diğer bazı üreticiler gibi Xiaomi de cihazlarında yer verdiği kullanıcı arayüzünde ek gelir elde etmek için reklamlar sunuyor. Ancak Çinli MyDrivers sitesine göre MIUI 14 sürümü ile birlikte kullanıcılar bu tatsız reklamlardan kurtulabilir.

MIUI 14 Sürümü İle Reklamlar Son Buluyor

Aslına bakarsanız mevcut durumda ortaya çıkan reklamları sınırlamak mümkün, fakat bunun için özel Ayarlamalar yapılması gerekiyor. Kullanıcıların çoğu ise bu ayarlamalardan habersiz. Neyse ki MIUI 14 ile birlikten sistemin dahili reklamlardan tamamen kurtulması gündemde.

Kaynak ayrıca MIUI 14’ün istenmeyen yazılımlardan ve önceden yüklenmiş uygulamalardan da kurtulmaya odaklanacağını bildiriyor. Böylece şirket, cihazlarını müşteriler için daha çekici hale getirmeye çalışıyor. Bu çalışmaların ilk adımı MIUI 13 sürümünde atıldı. Sistem, galeri ve kamera dahil olmak üzere yalnızca 7 önceden yüklenmiş uygulama içeriyordu.

Bunlara ek olarak MIUI 14 önemli birkaç iyileştirmeye sahip olacak. Örneğin, saat güncellemeleri, Hava Durumu ve Takvim uygulamalarının yanı sıra mobil cihaz ile masaüstü ekranı arasındaki etkileşimi basitleştiren bir mod sisteme dahil edilecek. MIUI 14’ün ilk olarak kasım sonunda tanıtılacak Xiaomi 13 serisiyle çıkış yapması bekleniyor. Xiaomi’nin ise MIUI 14’ü birkaç gün öncesinden resmileştirmesi muhtemel görünüyor. Öte yandan MIUI 14’ün Android 13 tabanlı olarak geliştirilen bir sürüm olduğunu hatırlatalım.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.