MediaTek Kasım 11, 2022 10:55

MediaTek Pentonic 1000 Tanıtıldı! İşte Özellikleri!

MediaTek Pentonic 1000 Tanıtıldı! İşte Özellikleri!

MediaTek yeni yonga setlerini tanıtmaya devam ediyor. Firma şimdi de karşımıza MediaTek Pentonic 1000 ile çıktı. İşte özellikleri.

MediaTek bugün çeşitli cihazlar için en yeni yonga setini duyurdu. MediaTek Pentonic 1000 yonga seti yeni cihazlara güç verecek ve teknolojinin gelişimine büyük katkı sağlayacak. Gelin bu yonga setinin özelliklerine göz atalım.

Pentonic 1000, 4K 120Hz TV’ler için en son amiral gemisi akıllı TV yonga seti konumunda yer alacak. Pentonic 1000, Wi-Fi 6 ve 6E, daha pürüzsüz video için MEMC, güçlü bir AI işlemci, Hassas Detaylı Dolby Vision IQ ve 8 ekranlı Akıllı Görünümü destekliyor. İşlemci, modern video codec bileşenlerini ve küresel TV yayın standartlarına da sahip.

Pentonic 1000’in çip üstü AI motoru, endüstri lideri AI performansı ve güç verimliliği sunar. MediaTek’in gelişmiş AI-Süper Çözünürlük (AI-SR) teknolojisi, FHD’nin 4K gibi görünmesini sağlıyor. Ayrıca, AI-PQ Sahne Tanıma ve AI-PQ Nesne Tanıma, gerçekçi derinlik algısı için görüntü kalitesini artırıyor.

MediaTek Pentonic 1000

MediaTek Pentonic 1000 özellikleri

  • MediaTek’in patentli Akıllı Görünüm teknolojisi ile kullanıcılar aynı anda farklı medya kaynaklarını izleyebilir ve arkadaşlarıyla görüntülü sohbet edebilir ve her görünümün harika bir resmi vardır.
  • Tüketiciler artık Dolby Vision’daki farklı medya kaynaklarını birden fazla pencerede izleyebilir ve Dolby’nin Dolby Vision IQ aracılığıyla sunulan gelişmiş görüntüleme teknolojileri portföyüne katkıda bulunabilir.
  • MediaTek Pentonic 1000, birden fazla çekirdeğe sahip bir CPU’ya, iki çekirdekli bir GPU’ya, bir APU’ya ve videonun kodunu çözmek için motorlara sahiptir.
  • Yonga seti, oyun oynamak için 120 Hz’de 4K ve 144 Hz VRR’yi destekler.
    Otomatik Düşük Gecikme Modu (ALLM), gecikmesiz oyun oynamak için süper hızlı kare hızlarını destekler.
  • Wi-Fi 6/6E, düşük gecikmeli bulut oyunlarını ve 4K akışı destekler.
  • Küresel olarak 4K/120p videonun kodunu çözme Dahili: Pentonic 1000, VVC’nin benimsenmesinin ilk dalgasını başlatmak için ATSC 3.0, AV1, HEVC, VP9 ve AVS3’ün yanı sıra VVC’yi (H.266) destekler.
  • Yonga seti, akıllı TV’leri diğer akıllı ev cihazlarına bağlamak için son teknoloji ses asistanı özelliklerine ve Dolby Atmos sürükleyici sese sahiptir.
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.