Mobil Kasım 10, 2022 17:49

realme 10 5G Özellikleri Belli Oldu, Dengeleri Değiştirecek

realme 10 5G Özellikleri Belli Oldu, Dengeleri Değiştirecek

Mobil devinin yaklaşan akıllı telefonu realme 10 5G, tüm özellikleriyle karşımızda. Telefonun tüm detaylarına göz atalım.

Akıllı telefon arenasında yeni gelişmeler yaşanmakta. realme, bu arenada yeni akıllı telefonlarını sürerek pazardaki payını almaya çalışıyor. Şimdi ise şirketten yeni bir ana akım model geliyor. Kayıtlara realme 10 5G ismiyle geçen akıllı telefon yakında tanıtılacak. Tanıtımdan önce, bu modelin tüm özellikleri de belli oldu. Gelin detayları inceleyelim.

realme 10 5G Neler Sunacak?

Akıllı telefonun ön kısmından başladığımızda karşımıza 6.58 inç büyüklüğünde ve 1080 x 2408 piksel çözünürlükte IPS LCD ekran çıkıyor. Bu yüksek görüntü kalitesi sunan ekran, 90Hz ekran yenileme desteği sunmakta. Böylece oyun ve medya akışında pürüzsüz bir deneyim elde edilecek. Telefonun arka kısmında üçlü kamera sistemi yer alacak. Önde ise su damlası çentiğine yerleştirilmiş bir selfie lensi mevcut.

Akıllı telefonun optik sistemini detaylandırırsak 50 Megapiksel birincil kamera, 8 Megapiksel ve 2 Megapiksel yardımcı lensler görüyoruz. Selfieler için 8 Megapiksel çözünürlüğünde selfie lensi yer alıyor. Telefon böylece giriş-orta segmentte yüksek bir fotoğrafçılık deneyimi sunuyor olacak.

realme 10 5G

Güç kısmında ise MediaTek’in giriş-orta segment akıllı telefonu Dimensity 700’ü görüyoruz. Bu cihaza 8GB RAM ve 256GB dahili depolama seçeneği eşlik ediyor. Performans anlamında telefonun rakiplerinden daha ileride olacağı kesinleşiyor.

Akıllı telefonun çift SIM desteği, 5G bağlantısı, USB-C ve 3.5mm ses jakı girişi destekleri sunması bekleniyor. Güvenlik için güç tuşuna yerleştirilmiş bir parmak izi okuyucu yer alacak. Telefonun tüm bu özellikleriyle 193$’dan başlayan fiyat etiketine sahip olacağı bildiriliyor. Akıllı telefon çok yakında tanıtılacak. Gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.