Akıllı Telefon Kasım 9, 2022 9:20

Pixel 7 Pro ve iPhone 14 Pro Max Pil Testinde Kapıştı

Pixel 7 Pro ve iPhone 14 Pro Max Pil Testinde Kapıştı

Google ve Apple’ın amiral gemisi telefonları pil testinde kapıştı. Pixel 7 Pro piliyle popüler 14 Pro Max karşısında ne kadar dayanabildi?

Google Pixel 7 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri daha önce birçok kamera kıyaslamasında karşı karşıya geldi. Popüler PhoneBuff YouTube kanalı çok özel bu iki telefonu pil kullanım süreleri açısında masaya yatırdı.  Pixel 7 Pro daha büyük bir pile sahip olmasına rağmen rakibinin gerisinde kalıyor. Hatta Apple’ın amiral gemisi yüzde 20 oranında daha iyi pil kullanım süresi sunuyor.

iPhone 14 Pro Max modelinde 4323 mAh büyüklüğünde pil yer alıyor. Google’ın amiral gemisinin ise 5000 mAh olduğunu hatırlatalım. Öte yandan iPhone 14 Pro Max’te 4nm üretim sürecine sahip Apple A16 Bionic işlemcisi güç veriyor. Pixel 7 Pro’daki ikinci nesil Tensor işlemci 5nm üretim sürecine sahip.

Alt bölümdeki videodan da izleyeceğiniz üzere iPhone 14 Pro Max başlangıçta aradaki farkı açıyor, fakat bir süre sonra ikili pil süresinde kafa kafa gitmeye başlıyor. Söz konusu oyun oynama sırasına geldiğinde Apple’ın amiral gemisi telefonunun burada daha verimli olduğu tartışılmaz.

Sonuç olarak Pixel 7 Pro 9 saat 41 dakikalık ekran süresi verdi. Rakibinin şarjı bittiğinde iPhone 14 Pro Max’in hala yüzde 21 şarjı bulunuyor. iPhone 14 Pro Max’in pili tükendiğinde ise telefon 11 saat 44 dakika ekran süresi vermeyi başardı.

Pixel 7 Pro ve iPhone 14 Pro Max Pil Testi Videosu

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.