Instagram Kasım 9, 2022 11:53

Instagram Web Yepyeni Bir Arayüze Kavuştu!

Instagram Web Yepyeni Bir Arayüze Kavuştu!

Instagram’dan hala tablet uygulaması gelmedi. Ancak Instagram Web yenilenen arayüzü ile daha kullanışlı bir deneyim vadediyor.

Meta’nın bünyesinde yer alan Instagram’dan uzun zamandır bir tablet uygulaması bekleniyordu. Ancak Instagram’dan ilginç br hamle geldi. Instagram Web sürümü yenilenerek bir uygulamaymış gibi kullanıcılara deneyim sunmaya başladı. Instagram şefi Adam Mosseri, yenilenmiş bir web sitesi de dahil olmak üzere bugün çok sayıda yeni özelliği tanıttı. Dün, Meta’nın Instagram’ı içerik oluşturucular için iki özellik yayınlarken, firma sanatçıları Makara çalışmaları için ödüllendirmek için en çok talep edilen içerik planlama araçlarını ve yeni başarıları kullanıma sundu.

Çoklu görev yapmak için Instagram’a web üzerinden erişen önemli sayıda kullanıcının bir sonucu olarak Instagram, Instagram.com için yeni bir tasarım başlatmaya karar verdi. Yeniden tasarlanan tasarım, daha akıcı, daha hızlı ve kullanıcı dostu görünüyor. Buna ek olarak, düzen monitörlerdeki daha büyük ekranlardan en iyi şekilde yararlanmak için yeniden tasarlanmış.

Instagram Web

Mosseri ayrıca Instagram’ın amacının, kullanıcılarına uygulamanın web sürümünde elde ettiklerinden daha iyi olmasa da, platformda eşit bir deneyim sunmak olduğunu söyledi.

Instagram Başkanı Mosseri’ye göre; ”Birçok insanın web’i çoklu görev için kullandığını biliyoruz ve Instagram’ın çevrimiçi olarak mümkün olduğunca harika bir deneyim olduğundan emin olmak istedik. Bu yüzden daha temiz, daha hızlı ve kullanımı daha kolay ve şimdi büyük ekran monitörlerden yararlanmak için tasarlandı.“

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.