Redmi Kasım 8, 2022 9:18

Redmi K60 Neler Sunacak? Milyonların Beklediği Telefon

Redmi K60 Neler Sunacak? Milyonların Beklediği Telefon

Mobil devinin en beklenen akıllı telefonu Redmi K60 için geri sayım başladı. Akıllı telefon hakkında yepyeni bilgiler mevcut.

Ülkemizde oldukça popüler olan Redmi markasının yeni akıllı telefonları için vakit geliyor. Redmi K60 ismiyle tanıtılacak olan amiral gemisi oyun odaklı akıllı telefon, şimdi yeni sertifikalarını alarak özelliklerini tanıtımından önce genişletmeye devam ediyor. Gelin telefon hakkında bilinen tüm detaylara göz atalım.

Redmi K60 Beklenen Özellikleri

Redmi’nin K serisi akıllı telefonlarının ülkemize POCO markası altında geldiğini biliyoruz. Türkiye’ye de uğramasını beklediğimiz Redmi K60, 3C sertifikasını alarak şarj detayları hakkında bilgiler verdi. Sertifikaya göre akıllı telefon, 67W hızlı şarj destekli 5.550mAh kapasiteli pil tarafından desteklenecek. Böylece uzun bir pil kullanımı ve hızlı şarj deneyimi elde edilecek.

Bunlara ek olarak akıllı telefonun yonga ve optik kısımlarında da bilgiler mevcut. Bilgilere göre akıllı telefon, MediaTek’in Dimensity 8200 yonga seti tarafından desteklenecek. Bu güçlü yonga setine 12GB’a kadar RAM ve 512GB’a kadar depolama seçeneklerinin eşlik edeceğini tahmin ediyoruz.

Redmi K60

Optik kısımda ise akıllı telefonun 64 Megapiksel Sony IMX686 birincil kamera taşıması bekleniyor. OIS özelliği sunması beklenen bu kameranın, fotoğrafçılık açısından büyük yardımları dokunacak.

Ekran kısmında ise 1.5K çözünürlüğünde OLED ekran görme şansımız yüksek. Telefonun 2023 yılının ilk aylarında K60 Gaming ve K60 Pro gibi kardeşleriyle tanıtılması bekleniyor. Detaylar için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.