Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 8, 2022 14:52

Nothing Phone (1) Sahibiyseniz İşiniz Zor! “Yılın En Tamir Edilemez Telefonu”

Nothing Phone (1) Sahibiyseniz İşiniz Zor! “Yılın En Tamir Edilemez Telefonu”

Garip özellikleriyle bilinen Nothing Phone (1), ünlü bir YouTuber’ın kanalında tamir edilebilme eşiği açısından test edildi.

2022’nin en tuhaf akıllı telefonu olarak seçilen Nothing Phone (1), yeni bir unvan daha kazandı. Ünlü bir YouTuber’ın kanalında test edilen akıllı telefon, tamir konusunda kullanıcısına hiç yardımcı olmuyor. Söküm testleri sayesinde bu tez kanıtlandı. Gelin testin detaylarına göz atalım.

Nothing Phone (1) Söküm Testleri İç Karartıyor, Telefonu Tamir Etmek Çok Zor

Hugh Jeffrey isimli ünlü bir YouTuber, Nothing phone (1) üzerinde söküm testleri gerçekleştirdi. Daha önce Jeffrey, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri üzerinde de testler gerçekleştirmişti. Ancak bu akıllı telefonlar “2022’nin en tamir edilemez telefonu” unvanına erişememişti. Bugün ise beklenen gerçekleşti.

Telefonu söken Jeffrey, gördüğü manzara karşısında şok oldu. Akıllı telefonun şeffaf tasarımı, aydınlatması ve benzeri özellikleri, Nothing phone (1)’in tamir edilebilme eşiğini en düşüren noktalardan. Ancak sorun bunlar değil.

Jeffrey, ekranın değiştirilmesinin ardından, yeni ekranın telefona başarılı bir şekilde kalibre edilmesinin neredeyse imkansız olduğunu belirtiyor. Buna ek olarak, ekran değişiminden sonra ekran altı parmak izi okuyucusunun işlevinin bozulmaya başladığı belirtiliyor.

Diğer faktörleri de hesaba katan Jeffrey, Nothing phone (1)’i, “2022’nin en tamir edilemez akıllı telefonu” olarak nitelendirdi. YouTuber, bu telefonun oldukça dikkatli kullanılmasını öneriyor. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.