iPhone Kasım 8, 2022 10:54

Apple Açıkladı! iPhone 14 Pro Yalan Oldu!

Apple Açıkladı! iPhone 14 Pro Yalan Oldu!

Cupertinolu Apple, Covid-19’un etkilerini hala hissediyor. iPhone 14 Pro bu yüzden yalan olacak gibi görünüyor. İşte resmî açıklama.

iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modelleri sevkiyat gecikmeleriyle karşı karşıya. Cupertino merkezli teknoloji devi, haberi resmi olarak duyurdu. Apple, son iki yılda pandemi nedeniyle üretimini zaman zaman durdurmuş olsa da, bu ilk kez, şirket resmi olarak etkiyi açıkladı. iPhone 14 serisi bu yıl Eylül ayında piyasaya çıktı. Premium iPhone 14 modellerinin tedarik zinciri vurulduğundan, daha uzun bekleme sürelerine neden oldu.

Çin’in en önemli bölgelerinde COVID-19 kaynaklı sık sık sokağa çıkma kısıtlamaları devam ediyor. Apple, premium iPhone 14 modellerinin etkilenmesi nedeniyle bunun yükünü taşıyor. Kilitlenme, Foxconn’un Zhengzhou’da bulunan ana montaj tesisinin kapatılmasıyla sonuçlandı. Bir basın açıklamasında Apple, tesisin önemli ölçüde azaltılmış kapasitede çalıştığını söyledi. İPhone 14 Pro ve Pro Max için güçlü talep görmeye devam ediyor. Ancak kilitlenmeler, müşterilerin ürünlerini almak için uzun süre beklemeleri gerektiği anlamına geliyor.

Apple’ın Türkiye mağazası bile renk seçeneği veya depolama yapılandırmasından bağımsız olarak iPhone 14 Pro modelleri için 3-4 haftalık bir teslimat süresi gösteriyor. Beklenen teslimat tarihlerinin Kasım sonu ile Aralık başı arasında olduğu söyleniyor.

iPhone 14 Pro Max

Apple, yıllar içinde iPhone üretimini Çin’den Hindistan ve Vietnam gibi diğer ülkelere kaydırdı. Ancak iPhone 14 Pro modelleri şu anda yalnızca Çin’de üretiliyor. Cihazlar ayrıca, önemli yükseltmeler içerdiklerinden, normal varyantlara göre büyük bir talep görüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.