Xiaomi Kasım 7, 2022 18:52

Xiaomi 13 Pro Sızdırıldı! Tasarımıyla Işık Saçıyor

Xiaomi 13 Pro Sızdırıldı! Tasarımıyla Işık Saçıyor

Son zamanların en ama en beklenen akıllı telefonu Xiaomi 13 Pro, nihayet sızdırıldı. Telefon tüm tasarımıyla karşımızda. İşte detaylar.

Teknoloji devi Xiaomi, her yılda yeni bir ana akım akıllı telefon serisini piyasaya sürüyor. Bu yıl ise Xiaomi 13 isimli yeni amiral gemisi seriyi göreceğiz. Bu serinin profesyonel üyesi Xiaomi 13 Pro da nihayet sızdırıldı. Bu yıl daha farklı bir tasarım sunacak olan akıllı telefonun gelin tüm görsel detaylarına göz atalım.

Xiaomi 13 Pro Sızdırıldı! Tasarımda Büyük Atak

Ünü OnLeaks isimli sızıntıcı, Xiaomi’nin yaklaşan profesyonel telefonun nasıl bir görünüme sahip olacağını ortaya çıkardı. Xiaomi 13 Pro modelinde bu yıl kavisli ekran geliyor. Ortaya yerleştirilmiş delikli bir kameraya sahip olan ekranın, 6.65 inç büyüklüğünde olduğu bildiriliyor. Telefonun 8.8mm kalınlığında olacağı da aktarıldı. Metalik kenarlara sahip olan akıllı telefonun, bağlantı girişleriyle kompakt tarzını geçen seneki gibi sürdürdüğü açık

Arka tarafta ise geçen yılki dikey kamera paneline karşın, kare formda olan bir kamera paneli görüyoruz. Kamera panelinde Sony IMX989 isimli 1 inçlik sensör yer alıyor. Diğer iki lens de oldukça kuvvetli olacak. Son olarak sağ altta çok tonlu LED flaş görüyoruz. Arkadaki klasik “Xiaomi” logosuyla birlikte tasarım kurulumu tamamlanıyor.

Daha önceki söylentilere göre telefon, önümüzdeki hafta tanıtılacak olan Snapdragon 8 Gen2 SoC tarafından desteklenecek. Sızıntı yapan Digital Chat Station’a göre telefon, Xiaomi 12 Pro’ya kıyasla daha dar çerçeveli Samsung 2K E6 AMOLED kavisli ekrana sahip olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.